ČSSD dnes podá žádost o svolání mimořádné schůze

8. 8. 2013 11:07

Vedení ČSSD podává žádost k mimořádnému svolání schůze Poslanecké sněmovny, kde by poslanci jednali o jejím rozpuštění. Sociální demokraté se také chtějí dohodnout s ostatními stranami, že podají společnou žádost o svolání mimořádné schůze. Měla by se uskutečnit v první polovině příštího týdne.

ČSSD dnes podá žádost o svolání mimořádné schůze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci
reklama

Na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny předseda ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že cílem ČSSD je, aby se už dále neprodlužovala současná nejistota. Sociální demokraté nyní budou jednat s ostatními stranami, aby byla jistá minimální podpora 120 hlasů pro rozpuštění Poslanecké sněmovny. Poté by měly následovat předčasné volby konané v říjnu.

Než k tomu dojde, měla by podle Sobotky Rusnokova vláda v demisi konat pouze nezbytné kroky nutné k chodu země.

Schůze příští týden

Šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc spoléhá na dohodu s předsedy poslaneckých klubů. Doufá, že k rozpuštění sněmovny dojde na mimořádné schůzi už v úterý nebo ve středu příští týden. Rozhodnutí o případném rozpuštění pak bude doručeno prezidentu republiky, který musí do 60 dnů vypsat předčasné volby.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek dodal, že rozpuštění sněmovny a nové volby byly dlouhodobým cílem ČSSD, což se jí nyní povedlo a ukázalo se, že taktika strany byla správná.

Zbavíme se kmotrů

Rovněž Lubomír Zaorálek zopakoval dlouhodobý a jasný cíl strany - dostat se k novým volbám. "Já jsem rád, že ušetříme občany ČR dlouhé krize. Dovolte, abych připomenul, že to mohlo být už dřív. To rozhodující se odehrálo včera," prohlásil místopředseda sněmovny.

Zaorálek ještě podotknul, že doufá, že prostřednictvím nových voleb budou občané moci vyjádřit svůj názor. A že se ze zákulisní politiky podaří odstranit kmotry jako je Tomáš Hrdlička. "To není vítězství jen ČSSD, ale také veřejnosti, která ve volbách bude moci říct, co si myslí," uzavřel Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nikdo na planetě to neví. Nikdo. Nikdo!“ Babiš se rozpálil při interpelacích

15:40 „Nikdo na planetě to neví. Nikdo. Nikdo!“ Babiš se rozpálil při interpelacích

Poslanci ve Sněmovně dnes v rámci odpoledních ústních interpelací „grilují“ předsedu vlády Andreje B…