Komunista se opřel do ODS: Varují před totalitou a sami mají máslo na hlavě

25.08.2013 7:30

Komunistický plzeňský krajský zastupitel Jiří Valenta se tvrdě opřel do ODS. Její představitelé podle něj používají absolutně nevhodné historické paralely a vůbec se přitom netrápí jejich nesmyslností. Hlavní pro ně je poukázat na „strašidlo komunismu“.

Komunista se opřel do ODS: Varují před totalitou a sami mají máslo na hlavě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Valenta jen nevěřícně kroutí hlavou nad některými promluvami, které zazněly v debatě předcházející rozpuštění sněmovny. Jedna z poslankyň ODS v této souvislosti dokonce mluvila o vpádu vojsk pěti socialistických armád do Československa v srpnu 1968. Byla to přitom
ODS, která před několika lety prosazovala umístění amerického radaru v Česku, zatímco komunisté hájili právo na sebeurčení řady národů.

„Logický argument, že KSČM není KSČ, a že ani ta 'srpnovou invazi' vojsk Varšavské smlouvy do republiky ovlivnit zásadně nemohla, rozohněnou pravicovou poslankyni asi nikdy nezajímal. Ostatně, proč by také měl! Její negramotná analogie, již samotným vyřčením, svůj účel splnila a není přece důležité, že tou hlavní politickou silou, která by chtěla na suverénním území českého státu srdečně přivítat cizí vojska, jsou zástupci naší pravice. Kdo chtěl, mohl přece v nedávné době vidět jejich až hysterické úsilí o výstavbu amerického radaru doprovázené tendencemi k přijetí vojsk NATO či jejich logistických součástí na našem území,“ podotýká Valenta.

Obratem dodává, že KSČM byla proti posílání vojenských misí do Afghánistánu. Komunisté jsou prý obecně proti napomáhání okupaci cizích států.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pan Hašek něco řekl a ten šašek to po něm opakoval. Pardon, pan premiér to opakoval!“ Kalousek řádil ve Sněmovně

18:31 „Pan Hašek něco řekl a ten šašek to po něm opakoval. Pardon, pan premiér to opakoval!“ Kalousek řádil ve Sněmovně

Senát vrátil Sněmovně komunistický návrh zákona o zdanění církevních restitucí. O slovo se hlásili p…