Nejzasloužilejší poslance má KSČM. Někteří tam sedí už 20 let

11. 9. 2013 19:00

Nejzasloužilejší poslance mají komunisté. V předčasných volbách bude kandidovat celkem patnáct zákonodárců, kteří už ve sněmovně působili více než deset let. Nejdéle sloužícími jsou předseda Vojtěch Filip a Miroslav Grebeníček, píše iHNed.cz.

Nejzasloužilejší poslance má KSČM. Někteří tam sedí už 20 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

Filip s Grebeníčkem zasedli už ve Federálním shromáždění v roce 1990. Od roku 1996 pak po čtyřleté pauze přešli do Poslanecké sněmovny. Stejně dlouho tam působí i Zuzka Bebarová-Rujbrová.

Poslanci se prý mění, říká Dolejš

„Složení kandidátek odráží jak členskou, tak voličskou základnu. Poslanecká sněmovna ale rozhodně není odkladištěm zasloužilých straníků. Za tu dobu, co tam jsem, se náš klub už několikrát obměnil," říká místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

A dodal, že do sněmovny posílá jen lidi, kteří už něco dokázali. Tomu však poněkud odporuje případ Kateřiny Konečné, která se do sněmovny dostala v roce 2002, kdy ještě studovala. „Jenže ona se dál vzdělávala, dokončila i vysokou školu," namítá Dolejš.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno kvůli konvoji. Bývalý tankista Kobza tuší, proč se Američané přesunují v dopravní špičce. A Schwarzenberg kontruje: Ruský konvoj by potěšil víc?!

20:02 Dusno kvůli konvoji. Bývalý tankista Kobza tuší, proč se Američané přesunují v dopravní špičce. A Schwarzenberg kontruje: Ruský konvoj by potěšil víc?!

ANKETA Konvoje americké vojenské techniky ve čtvrtek zcela zablokovaly dálnici D1 ve směru z Prahy d…