Nezařazený poslanec Fiala: Petře Nečasi, vládu podpořím, když...

09.01.2013 15:19

Nezařazený poslanec Radim Fiala, který na protest proti zvyšování daní vystoupil z ODS, se ParlamentnímListům.cz vyjádřil, za jakých podmínek je ochoten podporovat vládu Petra Nečase. Popřel, že by vstupoval do nějaké provládní skupiny poslanců.

Nezařazený poslanec Fiala: Petře Nečasi, vládu podpořím, když...
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Radim Fiala

Spekulovalo se totiž, že by se Radim Fiala mohl zařadit do neformální skupiny nezařazených poslanců podporující vládu, kterou shromažďuje bývalý ministr školství Josef Dobeš: „Zůstávám nezařazeným poslancem, který není zavázán podporou žádné politické straně, vládě nebo provládní či protivládní skupině poslanců. Ve svém hlasování se budu řídit i nadále slibem poslance a tedy i sliby , které jsem dal svým voličům.“

Nehlasování pro pád vlády

Ačkoli nepodepisuje nějaká bianco šek na podporu vládních zákonů, nebude se ale sni aktivně podílet na vyslovení nedůvěry vládě Petra Nečase.

„Nebudu aktivně podporovat snahy komunistů a sociálních demokratů o vyslovení nedůvěry této vládě. Tato středová vláda je lepší řešení pro tuto zemi než vláda s podporou komunistů. Vládní návrhy zákonů nebudou mít mou podporu především v případech, že budou zvyšovat daně, budou převádět kompetence českého státu na orgány Evropské unie a v případech , kdy budou zhoršovat podnikatelskou činnost a podnikatelské prostředí v ČR,“ zdůraznil Radim Fiala.

Radim Fiala, který patřil do skupiny takzvaných rebelů, vystoupil z ODS před jejím kongresem na protest proti zvyšování daní. Hlasoval proti Kalouskovu daňovému balíčku i církevním restitucím. Zatím se nechystá vstoupit do nějakého politického subjektu, i když to do budoucna nevylučuje.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT má k nezávislosti daleko asi jako na Mars... Čeští politici pozorně sledují, co se stane na Slovensku

20:21 ČT má k nezávislosti daleko asi jako na Mars... Čeští politici pozorně sledují, co se stane na Slovensku

Podpoří změny ve slovenských veřejnoprávních médiích objektivitu a vyváženost, anebo povedou k ohrož…