Podpořte Rusnokovu vládu, pak se podaří předčasné volby, radí Škromach

05.08.2013 20:53 | Zprávy

ČSSD se rozděluje v názoru na podporu vlády Jiřího Rusnoka. Předseda Bohuslav Sobotka razí názor, že by poslanci měli během hlasování odejít ze sálu, první místopředseda Michal Hašek je však pro podporu. Stejný názor sdílí i místopředseda Zdeněk Škromach.

Podpořte Rusnokovu vládu, pak se podaří předčasné volby, radí Škromach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach

Podle něj to Bohuslav Sobotka momentálně nemá jednoduché. „V sociální demokracii je jako vždy více názorů na různé způsoby řešení. Předseda v tom musí najít to řešení, které zaručí, aby akční jednota strany zůstala, jako tomu bylo vždy v minulosti,“ uvedl Zdeněk Škromach v rozhovoru pro Týden.cz.

„Pozice Slávka Sobotky se vyvíjí. Myslím si, že se nikdy nevyjádřil, že je proti podpoře Rusnokově vládě. Jen hledal takové řešení, které by respektovalo i ten menšinový názor nepodpořit Rusnokovu vládu,“ vysvětluje postavení Sobotky. Podle něj se nakonec najde řešení, které bude kompromisem, a Sobotka bude respektovat většinový názor ve straně.

Sám Škromach by Rusnokovu vládu podpořil, je však „pouze“ senátor. „Já si myslím, že pokud vládu podpoříme my, tak vláda projde. To je možnost, jak se dostat k předčasným volbám, protože to by mohlo být pro strany bývalé vládní koalice impulsem rozpustit sněmovnu a vyvolat nové volby, aby Rusnokova vláda co nejdříve skončila. To je cíl sociální demokracie - vyvolat předčasné volby,“ vysvětluje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura a jeho sněmovna. Zítra se rozdají karty

19:00 Okamura a jeho sněmovna. Zítra se rozdají karty

Ve středu poslanci zvolí vedení sněmovny a díky nominaci Tomio Okamury je tradiční rituál na začátek…