Za zdanění poslaneckých náhrad nesou zodpovědnost hlavně Věci veřejné, říká jejich předseda. „My jsme na začátku po volbách slibovali, že se bude vracet část poslaneckých náhrad,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz.
Strana prý chtěla peníze z náhrad vrátit do rozpočtu, a tak pomyslně občanům. Jenže zjistila, že peníze by se vrátily do rozpočtu Parlamentu. „To ztrácí smysl,“ vysvětluje Radek John. „Proto jsme prosadili zákon, který zdaňuje poslanecké náhrady,“ dodal. Každý poslanec tím přišel zhruba o 20 tisíc měsíčně, které nakonec „šly“ skutečně občanům do rozpočtu.
„Výsledkem je, že většina poslanců náhrady totálně vyčerpá,“ říká John a vysvětluje tím tabulku, kterou zveřejnil server Lidovky.cz. Seřadil deset poslanců, kteří za loňský rok nejvíce vyčerpali své náhrady. Na pátém místě se nachází právě i předseda VV s 1 370 784 korunami za rok 2012.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavlína Nouzová