Pravá pravice s Bobo... Takto drsnou nakládačku dostal Klaus od ODS

28.08.2013 7:20 | Zprávy

ANKETA Exprezident Václav Klaus nevyloučil svůj možný návrat do politiky. V této souvislosti se hovoří o možném vzniku nového pravicového subjektu, který by zaštítil. ParlamentníListy.cz se dotazovaly předáků ODS, zda se Klausovi diví, že zvažuje založení pravicové strany, když ho ODS odmítla a když vidí stav ODS a její politiky.

Pravá pravice s Bobo... Takto drsnou nakládačku dostal Klaus od ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus a Jana Bobošíková, ilustrační koláž

K vytvoření pravicového subjektu vyzval Klause poslanec Boris Šťastný, který vystoupil z ODS. Na sjednocování klausovských sil se chce podílet i bývalá europoslankyně Jana Bobošíková.

Benda, Pospíšil a Němcová nenesou podle Klause pozitivní myšlenku

Klaus řekl, že ho trápí, co se děje v naší zemi. Vyloučil svůj návrat do ODS a řekl, že zvažuje svůj návrat do politiky. „Já si nedovedu představit, že bych mohl být v jedné politické straně s Markem Bendou a s panem Pospíšilem a s panem Svobodu tady pražským a bohužel, jak jsem jí měl vždycky rád, ani s paní Němcovou. Oni nenesou žádnou pozitivní nosnou myšlenku mířící kupředu a bez toho to v politice opravdu nejde,“ řekl na Nově zakladatel ODS Klaus.

Senátor Tomáš Jirsa, europoslanci Hynek Fajmona a Ivo Strejček, poslanci Walter Bartoše a Boris Šťastný a člen výkonné rady ODS Jan Skopeček vyzvali výkonnou radu ODS, aby strana vrátila otci-zakladateli titul čestného předsedy. Výkonná rada to ale neučinila. Proti byli prý hlavně Miroslava Němcová a šéf poslaneckého klubu Marek Benda. Místo toho výkonná rada vylučovala členy ODS.

Klaus byl od ODS postojem paní Němcové odtlačen

Někteří členové ODS postoj Klause chápou, někteří ho ale tvrdě odsoudili. Europoslanec Ivo Strejček se úvahám Klause nediví. „Poté, co byl Václav Klaus od ODS postojem paní Němcové odtlačen, se jeho snahám nedivím. Osud této země mu totiž nebyl nikdy lhostejný. Současný vývoj zřetelně ukazuje, jakou hrubou chybu, podle mého názoru, vedení ODS udělalo. Na druhou stranu je třeba realisticky přiznat, že návrat pana prezidenta Klause už si zřejmě ta ´hlasitá´ část ODS nepřeje. ´Mlčící´ jen zírají, a nejen na odmítnutí Václava Klause,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Strejček.

„Václavu Klausovi se nedivím. Uvidíme však, zda to opravdu udělá. Jsou mnohá pro a proti,“ míní senátor Milan Pešák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

Měla by se Evropa sjednotit v postoji k Ukrajině a jednohlasně podpořit mírové úsilí Donalda Trumpa?…