Šéf komunistů Vojtěch Filip nevylučuje podporu vládě ČSSD

21.09.2013 10:06 | Zprávy
autor: adr

Předseda KSČM Vojtěch Filip nevylučuje povolební spolupráci s ČSSD. Jednou z variant je i tolerance nebo podpora menšinové vlády sociálních demokratů. Ve hře jsou ale i další možnosti, Filip nechce předjímat, další postup bude vycházet z výsledku voleb. Věří ale, že levice bude jasným vítězem.

Šéf komunistů Vojtěch Filip nevylučuje podporu vládě ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM

Teprve po volbách budou orgány strany řešit, zda KSČM bude tolerovat nebo podporovat menšinovou vládu ČSSD. Sám předseda komunistů Vojtěch Filip tuto možnost nevylučuje. "Jsem přesvědčen, že je to jedna z možných variant povolebního uspořádání," říká v rozhovoru pro deník Právo. Jedním z povolebních modelů je i podpora vlády ČSSD společně se zemanovci.

Překážkou by podle všeho nebylo ani rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana pověřit sestavením vlády někoho jiného než šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku. "Samozřejmě že se k tomu návrhu velmi hlasitě vyjádříme, ale nemyslím si, že při rozložení ústavních kompetencí musí prezident respektovat takový názor," konstatuje Filip.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

16:44 „Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

Liberální a progesivističtí komentátoři, kteří se pustili kvůli textu nové písně do legendy českého …