Víme, kdo bude v Praze kandidovat za Babiše. Stropnický i Komárek zůstali vzadu

24.08.2013 11:03

VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz zjistily, že sněm pražské krajské organizace politického hnutí ANO 2011, založeného Andrejem Babišem, sestavil kandidátku do Poslanecké sněmovny, se kterou se chce utkat ve volebním klání s ostatními stranami.

Víme, kdo bude v Praze kandidovat za Babiše. Stropnický i Komárek zůstali vzadu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

Lídrem kandidátky je Jiří Holeček ml., syn známého hokejového brankáře. Od malička se po otci věnoval lednímu hokeji a ve svých 15 letech začal reprezentovat Československo za juniorský národní tým. Vystudoval vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze, obor veřejná správa - PR. Ve svých 26 letech se stal obchodním ředitelem pro Českou a Slovenskou republiku u německé společnosti Ravensburger. Dále pracoval jako generální ředitel společnosti Zapf Creation, kde na této pozici působil 6 let. Nyní je majitelem franšízové realitní kanceláře České spořitelny.

OutStreamVideoPlayer

Nové tváře

Na druhém místě kandidátky je Petr Kvíčala, sociální antropolog a proexportní poradce pro post-sovětské státy. Absolvoval Filozofickou fakultu UK v Praze a studoval rovněž v Itálii a Ruské federaci. Je předsedou Czech Nett Sasakawa Young Leaders Fellowship.

Na třetím místě je analytik a bývalý voják Matěj Fichtner, který je i zastupitelem městské části Praha 8. Vystudoval TF ČZU, Policejní akademii a management na FM UK v Bratislavě.

Na čtvrtém místě kandidátky je Alan Hackl, service manager T-Systems Czech Republic, který vystudoval ČVUT FEL a na pátém místě Jiří Špaňhel, který vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Suchdole.

Stropnický a Komárek vzadu

Zajímavé je, že herec Martin Stropnický byl postaven až na sedmé místo kandidátky a sloupkař Martin Komárek dokonce na jedenácté místo pražské kandidátky.

Zdá se, že pražská organizace ANO vsadila na nové tváře a tím do voleb kontrastuje současné honbě jiných politických stran za celebritami různého ražení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pocheho maňásek Petříček? Nový vývoj: Od Schwarzenberga po Hrad se dnes děly věci

17:55 Pocheho maňásek Petříček? Nový vývoj: Od Schwarzenberga po Hrad se dnes děly věci

ANKETA Je ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) „Pocheho maňáskem“, jak o něm řekl bývalý preziden…