Vracíme se do 19. století, zlobila se Semelová ve sněmovně. Šlo o zavedení „hlídací služby" pro děti

26.03.2014 12:48 | Zprávy

Sněmovnou prošel v prvním kole schvalování vládní návrh zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, který umožňuje, aby mohla jedna osoba hlídat pracujícím rodičům v kolektivu jiných dětí jejich potomky a to od jejich jednoho roku věku do zahájení povinné školní docházky. Na problémy a úskalí této péče ovšem poukazovali ve sněmovně zvláště komunisté. Přesto se normou budou nyní zabývat příslušné výbory a komise pro rodinu a rovné příležitosti.

Vracíme se do 19. století, zlobila se Semelová ve sněmovně. Šlo o zavedení „hlídací služby" pro děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpolední zasedání sněmovny. Vláda v hojném počtu zrovna není

Podle návrhu Ministerstva práce a sociálních věcí bude možné poskytovat službu péče o dítě v dětské skupině jen na základě „oprávnění k poskytování služby péče o dítě v dětské skupině", píše se v návrhu zákona. Oprávnění vznikne zápisem fyzické nebo právnické osoby do evidence poskytovatelů, kterou bude spravovat Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Fyzická nebo právnická osoba musí být přitom bezúhonná a musí mít také k dispozici prostor, kde bude o děti pečovat, stojí v předloze.

O předloze poslanci vedli rozsáhlou debatu v délce téměř dvě a půl hodiny, kvůli čemuž pak museli některé body z dnešního hlasovacího dne vyřadit.  

Semelová: Společnost se vrátí do 19. století

S návrhem zákona nebyli spokojeni především komunisté. Nejvíce se k normě vyjadřovala poslankyně Marta Semelová (KSČM). Kromě jiného uvedla, že s návrhem se naše společnost vrátí do 19. století, kdy fungovaly tzv. opatrovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zase zpackaný projekt

Jestli je pravda, že ohledně dostavby Dukovan vaše vláda spoléhá do značné míry na dohody o smlouvách budoucích, jak tvrdí Havlíček, nemyslíte, že je to chyba? Já nevím, ale dá se takovým dohodám věřit? Aby to nedopadlo jako téměř vždy, že se o něco zásadního připravíme. A jak je možné, že tak důlež...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

Sociální demokraté představili svůj podrobný volební program, který by rádi po podzimních volbách do…