Kubera: Prosím vás, nějaké platy politiků... Řeknu vám, kde tečou miliardy do kanálu

19.07.2012 13:36 | Zprávy

ParlamentníListy.cz oslovily senátora ODS Jaroslava Kuberu, co si myslí o návrhu ministerstva práce na zvýšení platů ústavních činitelů a soudců. Kuberu už ale tato otázka příliš nezajímá a upozornil, že peníze „tečou do kanálu“ jinde. A poukázal přímo kde.

Kubera: Prosím vás, nějaké platy politiků... Řeknu vám, kde tečou miliardy do kanálu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

„Vychází to z nálezu Ústavního soudu, ale myslím, že v této době krize v tom vláda udělá nějakou redukci nebo to nějak napraví. Ale určitě není dobře to, co navrhuje Karolína Peake, aby se ústavní činitelé oddělili od soudců. To podle mě správné není. Pan ministr to podle mě předkládá to legislativního procesu, aby k nápravě došlo k prvnímu ledna, to je jediný důvod, jinak by to ani nenavrhoval. Myslím si, že zase zvítězí populismus a budou se překřikovat všichni, že žádné platy nechtějí a ať je to, jak je to teď,“ řekl ParlamentnímListům.cz Kubera.

Upozornil, že dlouhodobě si myslí, že by poslanci a senátoři neměli dostávat náhrady, ale všechno by mělo být v rámci jednoho platu. „Všichni o tom mluvili, ale žádný výsledek. Odpadly by takové věci, zda má Rath dostávat náhrady či ne. Ale já už se o platy nezajímám. Mě už tohle téma nezajímá. Mě teď zajímají energetické štítky u domů. To je daleko důležitější. Tyhlety hlouposti budou stát lidi i stát tolik peněz, že nějaké platy poslanců jsou proti tomu úplně zanedbatelné,“ zlobí se Kubera.

Pitomost

Senát totiž nyní schvaluje novelu zákona o hospodaření energií, která implementuje směrnice z Evropské unie. Štítky, které ukazují energetickou náročnost, lidé znají z domácích spotřebičů. Brzy mají být podobnými štítky opatřeny i domy. Každá budova bude muset mít v budoucnu průkaz energetické náročnosti. Energetické štítky budou muset zajistit stavitelé, vlastníci budov nebo společenství vlastníků na nových budovách nebo při jejich přestavbách a také při pronájmu nebo prodeji jednotlivých bytů.

„A kdybych vám měl říct diplomaticky, co si o té normě myslím, tak bych řekl, že je nadbytečná a že to je trochu pitomost,“ prohlásil ve sněmovně o normě šéf Hospodářského výboru Milan Urban.

Novela přináší i povinnou instalaci měřičů tepla v bytech s ústředním topením, a to od 1. ledna 2014. Pokud majitel bytu neumožní instalaci tohoto měřiče nebo jeho kontrolu a údržbu, bude mu hrozit pokuta až 50 tisíc korun.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To je psycho, tohle... Němcová odešla z místnosti. Ostatní hlasovali pro

14:30 To je psycho, tohle... Němcová odešla z místnosti. Ostatní hlasovali pro

Členové ústavněprávního výboru Senátu dali zelenou petici 15 tisíc zemědělců. Ti chtějí zrušit Fialo…