V současné době je na celém světě podle senátorky asi stovka podobných zařízení, polovina z nich ve Spojených státech a Japonsku, což souvisí s nezanedbatelnou nevýhodou této metody - vysokými náklady na pořízení přístrojového vybavení. Co se týká provozu zařízení, dosud se zpravidla uvádělo, že náklady na ozařování protony jsou dvojnásobně až trojnásobně vyšší než v případě ozařování fotony či elektrony, což je hlavní důvod, proč pojišťovny tuto léčbu nechtějí hradit.
"V poslední době se nicméně objevily studie, podle nichž může být léčba pomocí protonů cenově srovnatelná, zejména pokud jsou zahrnuty náklady na léčbu komplikací a zohledňuje-li se délka a kvalita dalšího života," upozorňuje ale senátorka, která je profesorkou medicíny a dlouhé roky se úspěšně věnovala výzkumu, ve kterém dosáhla řady převratných objevů, je autorkou stovek odborných textů a vlastní čtyři patenty.
Celý text senátorky Sykové ZDE

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr