Hanáková představila priority. Zastává se spojení Státní opery a ND

24.01.2012 14:51

Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09) dnes senátorům představila legislativní priority svého resortu. Hlavně se mluvilo o sloučení Státní opery Praha a Národního divadla.

Hanáková představila priority. Zastává se spojení Státní opery a ND
Foto: top09.cz
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková
reklama

Senátoři se zajímali o transformaci Státní opery Praha a Národního divadla zahájenou 1. ledna letošního roku. "Když se zpočátku hovořilo o zrušení Státní opery, byla jsem proti. Ale pokud dojde k zachování souborů, které mají možnost ukázat svou kvalitu, nemusí být spojení tak tragické," uvedla Hanáková, která má za sebou řadu jednání s odpůrci i zastánci transformace.

Besser poradcem není

Ministryně podotkla, že od loňského pověření ředitele ND Ondřeje Černého zároveň funkcí šéfa SOP se zlepšila finanční situace i návštěvnost opery. Zároveň připustila, že dosud neměla čas přečíst koncepci nové podoby pražské operní scény svého předchůdce Jiřího Bessera (TOP 09), po němž loni 20. prosince převzala ministerstvo. Hanáková upozornila, že finanční úspory, které byly podle Bessera hlavním důvodem transformace, nelze očekávat ihned.

"První fáze transformace si vyžádá navýšení prostředků z rozpočtu ministerstva, projeví se i snaha o navýšení platů," sdělila Hanáková. Zároveň popřela, že by se stal Besser jejím poradcem. "Konzultuje se mnou některé kroky, zejména v záležitostech, které započal ve funkci ministra," připustila. Senátoři připomněli chystanou demolici domu na rohu Václavského náměstí, kde někteří představitelé kulturní obce v Praze požadují přehodnocení stanoviska ministerstva o zbourání domu. "Pokud budu oslovena, bude se tou záležitostí zabývat, Ale nyní se jedná o záležitost Prahy 1," reagovala Hanáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…