Kalousek: Přišel, viděl a vyhodil náměstka-lidovce

13.07.2010 14:58

Nový ministr financí Miroslav Kalousek už vyhazuje ze svého ministerstva prvního náměstka. Černého Petra dostal Jan Málek a to jen proto, že je členem KDU-ČSL. Začíná Kalousek tak novou válku, tentokráte politickou?

Kalousek: Přišel, viděl a vyhodil náměstka-lidovce
reklama

Noví ministři se ještě nestačili ohřát na svých postech, někteří ještě dokonce ani nevstoupili do svého úřadu, ale jsou i tací, co se s výměnou lidí ve vedení resortu zřejmě mazat nebudou.

Takový ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který je již popáté ministrem... Dnes oficiálně potvrdil první personální změnu na svém ministerstvu. Rádiu Česku řekl, že zcela jistě odchází náměstek Jan Málek. 

„Je to politický náměstek, se kterým se samozřejmě rozloučím. Pan Málek je za KDU-ČSL a KDU-ČSL se nedostala do sněmovny, takže pan Málek těžko může dál zastávat funkci náměstka, protože to bylo politické obsazení," řekl Rádiu Česko Kalousek.

Málek je podle rádia nyní nejdéle sloužící náměstek ministra financí, ve své funkci je od října 2004.

Noví náměstci budou muset poslouchat 

Kalousek ale naopak bude dělat ústupky ODS. Té nabídl možnost mít na ministerstvu financí dva své náměstky. I když i k nim má výhrady.

„ODS jsem nabídl, že nabídne-li dostatečně kompetentní lidi, může mít pro mě za mě klidně dva náměstky. Já se na koaliční náměstky těším. Jen si musejí uvědomit, že přicházejí pracovat a poslouchat," dodal k tomu Kalousek.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…