Stejně tak má ale podle něj premiér konečné slovo. "Já se domnívám, že k pozici policejního prezidenta, stejně jako k pozici nejvyššího státního zástupce, by se měly strany chovat velmi zdrženlivě. Měly by to být osoby, o jejichž nestranickosti není pochyb," zmínil.
Kalousek navíc zdůraznil, že v koaliční smlouvě stojí, že policejního prezidenta navrhuje a vybírá ministr vnitra a konečné slovo, tedy právo veta, pak má premiér. „Tato dohoda by se měla ctít," je přesvědčen.
Strany jakoby zdůrazňují potřebu "svého člověka"
„Mne opět znepokojuje, že obě strany jakoby zdůrazňovaly potřebu mít tam takzvaného svého člověka. Já bych ale rád, aby to byl zástupce občanů České republiky," rýpnul si pak Kalousek jak do ODS, tak do VV.
„Předpokládám, že oba pánové (John i Nečas) budou umět své rozhodnutí odůvodnit skutečnými, nikoli zástupnými důvody," dodal Kalousek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…