Němcová to prý bude mít u Zemana těžké. Prezident nezapomíná

22.06.2013 17:11 | Zprávy
autor: Radim Panenka

V partii na vyřešení vládní krize je na tahu prezident Zeman. Na zámku v Lánech již mluvil se zástupci ODS a TOP 09. Na sobotu si pozval vedení KSČM a ČSSD, v neděli dorazí do Lán Věci veřejné. Miroslava Němcová (ODS) zatím nemá premiérské křeslo vůbec jisté. Je dobře známo, že její vztah s Milošem Zemanem nikdy nebyl růžový.

Němcová to prý bude mít u Zemana těžké. Prezident nezapomíná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Přesvědčení, že prezident není nijak nadšen jmenovat Němcovou předsedkyní vlády, vyjádřil v pátek místopředseda ČSSD Michal Hašek.

„Se znalostí politického uvažování pana prezidenta a jeho dřívějších výroků na adresu vládní koalice ODS, TOP 09 a LIDEM si myslím, že pan prezident není nijak nadšen variantou jmenovat do čela vlády představitele, v tomto případě představitelku ODS. Nemyslím si, že to je varianta, kterou by pan prezident preferoval,“ řekl Hašek serveru Novinky.cz

Úřednická vláda by prý Zemanovi vyhovovala

Šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg v pátek zase po jednání s prezidentem v Lánech uvedl, že na setkání s Milošem Zemanem se mluvilo i možnosti vzniku úřednické vlády.

„Samozřejmě naznačil, že by mu to vyhovovalo, ale netrval na ní zvláště,“ řekl Schwarzenberg poté, co spolu s Miroslavem Kalouskem odjížděli z lánského zámku, kde prezident jednání vede. Sám prezident republiky nebude situaci až do úterního odpoledne nijak veřejně komentovat.

Dosud tak zůstávají otazníky i nad jmenováním dosavadní šéfky sněmovny Miroslavy Němcové premiérkou. Je dobře známé, že se Němcová se Zemanem nikdy příliš „nemuseli“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Přísnější pravidla azylové politiky

Dobrý den, jak se prověřuje, jestli někdo z migrantů vycestuje a na jak dlouho? Mluvíte o zrušení ochrany, když budou pryč déle než 30 dní, ale co když mezi tím přijdou třeba jen na den nebo třeba po 28 dnech? Já nevím, ale přijde mi, že to je takové opatření k ničemu. Ještě by mě zajímalo, co přes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Křik proti změnám ve Strakovce: Aktivisté, vydávaní za „odborníky“

13:33 Křik proti změnám ve Strakovce: Aktivisté, vydávaní za „odborníky“

Poradní orgány na Úřadě vlády jsou historicky obsazeny aktivisty z progresivistických politických ne…