Na nelegálně nabytý majetek si chce rázně posvítit vznikající trojkoalice. Ta by ráda přijala průlomový zákon, kterým by ho mohla odčerpat. Jeho princip má spočívat v tom, že člověk obviněný kvůli korupci, daňovým deliktům nebo i obchodu s drogami by musel úřadům sám doložit, jak ke svému majetku legálně přišel. Obrátil by se tak současný stav, kdy je úkolem policie prokázat, že majetek byl nabytý nelegálně, a pokud se jí to nepovede, nesmí ho zabavit.
Stíhaným lidem, kteří by nebyli schopni prokázat původ svých peněz a dalšího majetku, by finanční úřad vyměřil stoprocentní daň. Takovýto postup by byl zatím uplatňován jen vůči těm, co by byli stíháni policií. V koalici panuje shoda na tom, že vzhledem k situaci, která v České republice panuje, by zákon měl být co nejtvrdší. V čerstvě uzavřené koaliční smlouvě se o konkrétní výši zdanění nepíše, ale i tak je stoprocentní zdanění peněz a majetku neprokázaného původu tou nejpravděpodobnější variantou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
korupce , Kovářová , Kubíček , Hulík , prokázání původu majetku
autor: Jiří Hroník
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…