Rozezlená vnučka Bati: Česká vláda z nás dělá šašky. Vraťte nám majetek!

03.12.2011 13:34 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Zažili jsme si příkoří, kdy o našem dědečkovi říkali, že je fašista. Jde o totální lež. On zde nechal za sebou velký kus práce. Máme českou identitu. Chceme si sednout s vaší vládou a debatovat, co lze udělat s naším znárodněným majetkem, za nějž bychom měli být vyrovnáni. Ale ona jen chodí do kola a bojí se rozhodnout. Baťových potomků, kteří mají takové smýšlení, je dnes prý dvaaosmdesát. Hlavní mluvčí této skupiny je Dolores Liljana Bata Arambasic z Brazílie. Chce spravedlnost a dokáže být neúprosná. Za své nároky prý budou Baťovi potomci bojovat až do konce svých sil.

Rozezlená vnučka Bati: Česká vláda z nás dělá šašky. Vraťte nám majetek!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Potomci Tomáše Bati

"Je to dost složité. Český stát zatím není zvyklý se takovými věcmi zabývat. Chodí se pořád okolo a dokolečka a nikam to nevede. My víme, že je to naschvál. Je lehké něco vzít, ale pak to vrátit je mnohem těžší. Dluh ale existuje a bude existovat. Když vláda nebude mít kuráž se tomu postavit čelem, bude to špatné. My budeme bojovat až do úplně posledního Bati a jsme připraveni jít až k mezinárodnímu soudu do Štrasburku," říká pro ParlamentníListy.cz vystudovaná právnička Dolores Liljana Bata Arambasic, která je dnes farmářkou v Brazílii.

TÉMA: Baťa


Dvaaosmdesát Baťů

„Je nás dvaaosmdesát přímých potomků. To je armáda. Nespravedlnost, které se dožil náš děda Jan Baťa, nás stále trápí. My potomci se s tím nemůžeme smířit. Není to morálně správné. Naši rodiče a prarodiče kvůli tomu dost trpěli a my chceme spravedlnost. Jako dítě jsem si také zažila své. V Brazílii, když mi bylo deset, tak mi kamarádka spílala, že jsem ,vnučka toho nacisty‘. To jsou rány rozšířené po celé rodině. Nejedná se jen o ty miliardy. Chceme si sednout a debatovat o tom jako civilizovaní lidé a ne jako šašci. Z nás dělají šašky a přitom se sami vaši politici chovají jako šašci. Chodí okolo toho jako kolem horké kaše," říká rozčíleně paní Bata Arambasic.

Reportér ParlamentníchListů.cz se s ní sešel v pražské pasáži Lucerna. Jako nejstarší vnučka Jana Bati vedle sebe měla jeho další dva vnuky. Ljubisava Mitrovitche, který na snímku stojí vlevo, a Nelsona Bata de Oliveiru stojícího vpravo. Ti všichni přijeli do Česka z Brazílie bojovat za svou pravdu. Potomci Jana Antonína Bati jsou dnes roztroušeni po celém americkém kontinentě. Většina z nich žije v Brazílii, ostatní bydlí v USA. Na dědečka vzpomínají jako na nejpracovitějšího muže, co znají, na „starého strýce" Tomáše vzpomínají jako na vzor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

K tomu vašemu sběru podpisů na kandidátky

Nepřijde mi to špatný nápad, ale na druhou stranu, to nemáte nic důležitějšího na práci, než sbírat podpisy? Zaznamenal jsem, že ke sběru dochází třeba i v době, kdy jedná Sněmovna. Proč je nesbíráte třeba o víkendu či ve volném čase? A když už sbíráte podpisy pro nominaci a pak logicky i hlasy pro ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z Foltýna je Goebbels. Definitivně. Video k výročí je podle politiků zlomem

17:44 Z Foltýna je Goebbels. Definitivně. Video k výročí je podle politiků zlomem

Vládní Foltýnův odbor strategické komunikace spolu s Lipavského Ministerstvem zahraničí společně zve…