Poslední příspěvky z profilů

Dr. Ing. Jaromír Drábek
Dr. Ing. Jaromír Drábek byl položen dotaz

Změna

Pane ministře, změnil by se podstatně věk odchodu do důchodu v případě změny výpočtu, tak jak jej navrhuje pan premiér?

RNDr. Petr Nečas
RNDr. Petr Nečas byl položen dotaz

Stávka a ústupky

Pane premiére,jste v jádru slušný člověk, když s Vámi odbory nechtějí jednat o zrušení stávky, není to proto, že jim přijdou možné ústupky vlády v reformách jen kosmetické?

Petr Tluchoř
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D. odpověděl na dotaz

Věc podivně vytažená z klobouku

To také nevím. A také mi zůstává rozum stát. Nedávno jsem přímo diktoval naše tiskové prohlášení do tuším Práva, že s odstraněním výjimek ze systému rozpočtového určení daní souhlasíme, ale výpadek bude třeba nahradit dotacemi - například na metro či infrastrukturu. Náš přístup je tedy zřejmě konstruktivní, protože ke změně rozpočtového určení daní

Bc. Roman Onderka, MBA
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.
JUDr. Jiří Pospíšil
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Práce pro stranu

Pane ministře, nejsem příznivec ODS, ale u Vás musím udělat výjimku. Domnívám se, že Vaše práce je vidět, pro úpravu zákonů nebo pro zákony, které chybí, děláte hodně. Co byste měl vlastně dělat pro stranu?

Ministerstvo dopravy
Ministerstvo dopravy byl položen dotaz

Cena dálnic

Čas od času se idskutuje o ceně výstavby dálnic za km u nás. Skutečně máme tak drahé dálnice ve srovnání s ostatními státy pokud jde o geografickou polohu?

MUDr. Štěpánka Fraňková
MUDr. Štěpánka Fraňková odpověděl na dotaz

Dojde ke zvýšení, jehož objem je nyní těžké vyčíslit

 V návrhu novely zákona o rozpočtovém určení daní je počítáno s nárůstem sdílených daní na obyvatele o 0,3 % v kategorií obcí od 50 001 do 100 000 obyvatel, do které patří Statutární město Pardubice. To představuje zvýšení daňových příjmů do rozpočtu města zhruba o 20 mil. Kč. Co se sazeb DPH týče, v roce 2012 má dojít ke zvýšení snížené sazby

Mgr. Bohuslav Sobotka
Mgr. Petr Havlík
veravasek
Občan veravasek má zaregistrovaný profil na ParlamentniListy.cz

Milan Krajča
Milan Krajča vložil nový článek

Plnou podporu stávkujícím odborářům!

Stávkou dopraváků se neobyčejně zvýrazňují dvě strany frontové linie dneška. Na jedné straně malá hrstka bohatých a mocných. Na straně druhé pak dělníci, ostatní pracující a vůbec většina obyvatel naší země.

Ing. Miroslav Kalousek
Ing. Miroslav Kalousek byl položen dotaz

Básně?

Pane ministře, stávky jsou běžnou součástí života, podívejte se na Španělsko, Francii. Spíš než nad skládáním dětských básní byste se měl zamyslet nad tím, proč ta stávka je.

Mgr. Dagmar Navrátilová
Mgr. Dagmar Navrátilová odpověděl na dotaz

Reformy jsou v současné chvíli velmi diskutovaným tématem

Vážená paní Valerie, děkuji za pochvalu :). Reformy jsou v současné chvíli velmi diskutovaným tématem a přiznám se, že ve stávající podobě k nim mám jisté výhrady, zejm. v oblasti sociální, kterou se zabývám podrobněji. Věřím však, že se podaří nalézt zdravé kompromisy tak, aby sociální systém nebyl zneužíván a pomoc od státu dostali skutečně pouze

Bc. Roman Onderka, MBA
PhDr. Marcel Chládek, MBA
Dr. Ing. Jaromír Drábek
Dr. Ing. Jaromír Drábek byl položen dotaz

PR?

Pane ministře, nevím, jestli PR pomůže vaší reformě spíš než široká debata kolem sporných bodů i s opozicí a uznávanými odborníky, ať už jsou jakékoliv politické orientace. Co myslíte? Najímat si firmu na nedodělek, to je skoro ztráta peněz.

JUDr. Jeroným Tejc
hrdlajz53
Občan hrdlajz53 má zaregistrovaný profil na ParlamentniListy.cz