Nebo se Zeman naopak zaměří na krajně nepopulární vládu Petra Nečase a půjde jí po krku? Nad tím se zamýšlejí převážně politici z Libereckého kraje. A také vyjadřují svůj názor na to, proč Zeman vyhrál. „Díky poválečným dekretům nemusel vytasit z torny všechny své zbraně,“ míní exsenátor František Vízek. Myslí tím, že nemusel příliš připomínat hříchy současné vlády. „Rošády, kdy neodborníci byli nahrazováni ještě většími neodborníky, Kalouskovy řeči o mejdanu, který skončil, jeho vyprávěnky o tom, že líp už bylo, Drábkovo zúčtování se smyslem úřadů práce, odbornost slavné trojky K+K+K (= Kateřina, Kristýna, Karolína), Hegerovy sotva zdravé vstupy do zdraví lidu,“ připomíná.
Vedení ČSSD má šanci ke smíru se Zemanem. Musí se ale trochu sklonit
Jako sociálnědemokratický senátor poznal Miloše Zemana František Vízek. „Pokud se za deset let odpočívání na Vysočině nezměnil - bude problémem pro všechny: Je prima, že má na všechno vlastní názor, ale ochota jej korigovat není velká. Umí najít (i vytvořit a upravit) argumenty, kterými dokáže přesvědčivě zlomit kdekoho,“ myslí si.
Oponenty však podle něj kupodivu vítá, protože z jejich drcení má požitek. „Přiznají-li scestí a naskočí na správnou cestu, jsou jeho. Skoro bych řekl, že je má svým způsobem rád. Na křivdy - podobně jako Klaus - sice nezapomíná, ale dokáže vzít na milost; je to přece důkaz velkorysosti jako vyšitý,“ vypovídá exsenátor. Tady je pro vedení ČSSD šance. „Budou-li ochotni se trochu sklonit,“ míní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban