Doktor Macek: Kulišárna, za kterou TOP 09 dostala provizi

21.11.2012 10:43

TOP 09 už nejspíš vyinkasovala provize za sockarty, proto ministryně Müllerová tak zarputile hájí, aby si kartu museli povinně vyzvednout všichni. Premmiér Nečas však prý v tomto byznysu evidentně nejede a proto prosadil, aby byla pouze dobrovolná. Občané prý jen nevěřícně zírají, co se to odehrává.

Doktor Macek: Kulišárna, za kterou TOP 09 dostala provizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou
reklama

Doktor Miroslav Macek se pozastavil nad tím, jak se odlišují názory představitelů vládní koalice na to, zda by měly být povinné sociální karty. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová prohlásila, že od povinného užívání sKarty pro vyplácení sociálních dávek a důchodů už nelze couvnout.

„Chápu: provize některým lidem z TOP 09 za tuto kulišárnu už byly vyplaceny a obtížně by se vracely,“ usuzuje Macek. Vypadá to také, že premiér Nečas v tomhle byznysu nejel, a tak nakonec zatlačil, aby karty byly nepovinné.

„Občané si pak jen mohou ukroutit hlavu nad tím, kterak je za jejich vysoké daně koncepčně a perfektně spravován jejich stát,“ soudí doktor Macek.

Za pravdu mu dává i jeden z jeho čtenářů, který píše, že chápal nutnost zvýšení zvyšování daní, aby se snížil deficit rozpočtu. „Kalousek však hodlá peníze získané zvýšením daní použít pro prorůstová opatření, o jejichž účelnosti resp. efektivnosti by se dalo s úspěchem pochybovat,“ poznamenává. Zvyšováním přerozdělování peněz prý ministr financí prokázal svůj lidovecký fundament.

„Nejlepší prorůstové opatření je nechat lidem co nejvíce peněz, aby je mohli vynaložit dle svého uvážení,“soudí Mackův čtenář.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…