Doktor Macek: Škoda, že čeští novináři nerozmázli tohle...

9. 4. 2013 8:53

Bývalý politik a současný komentátor politického a společenského dění Miroslav Macek ve své úterní glose vážně lituje, že česká média nevěnovala pozornost části projevu ruské hlavy státu Vladimira Putina, která byla věnována menšinám v Rusku.

Doktor Macek: Škoda, že čeští novináři nerozmázli tohle...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou
reklama

"Škoda, přeškoda, že česká média nevěnovala více pozornosti té části únorového projevu Vladimira Putina v ruské Dumě, která byla věnována menšinám: V Rusku žiji Rusové," uvádí ve své glose Macek.

Ruský prezident Putin ve svém projevu podle Macka prohlásil, že kterákoliv menšina, ať je odkudkoliv, chce-li žít v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měla mluvit rusky a měla by respektovat ruské zákony.

"Pokud upřednostňují zákon šaría, pak doporučujeme, aby šli tam, kde tento zákon platí. Rusko nepotřebuje menšiny, menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat žádné zvláštní výsady, ani se nebudeme snažit změnit naše zákony, aby vyhovovaly jejich tužbám, a to bez ohledu na to, jak hlasitě pokřikují o 'diskriminaci'," cituje se zájmem Macek.

Co přesně napsal dr. Macek:

Škoda, přeškoda, že česká media nevěnovala více pozornosti té části únorového projevu Vladimira Putina v ruské Dumě, která byla věnována menšinám:
V Rusku žiji Rusové. Kterákoliv menšina, ať je odkudkoliv, chce-li žít v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měla mluvit rusky a měla by respektovat ruské zákony. Pokud upřednostňují zákon šaría, pak doporučujeme, aby šli tam, kde tento zákon platí. Rusko nepotřebuje menšiny, menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat žádné zvláštní výsady, ani se nebudeme snažit změnit naše zákony, aby vyhovovaly jejich tužbám, a to bez ohledu na to, jak hlasitě pokřikují o "diskriminaci".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…