Doktor Macek: V Holešovské výzvě vidím jen tupou a zlou nenávist

16.03.2012 14:25

Miroslav Macek ve své páteční glose komentuje protesty Holešovské výzvy. Podle něj se takových iniciativ může vyskytovat stále více, přesto on sám postrádá program a konkrétní návrhy.

Doktor Macek: V Holešovské výzvě vidím jen tupou a zlou nenávist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Macek připomíná, že se nejednalo o celonárodní protest. „Problém je v tom, že v případě prohlubování ekonomické a společenské krize v Evropě a tedy i u nás (a tady velmi apeluji na naše historické zkušenosti, nakolik jsme schopni ovlivňovat politické a sociální děje sami a nakolik jsme v proudu dění velmocenského), se jako houby po dešti budou vynořovat jedinci a iniciativy v naději, že jejich hlasité a vesměs demagogické výkřiky padnou na úrodnou půdu,“ píše autor.

Obecné "ušlechtilé" fráze

V glose znovu apeluje na české historické zkušenosti a na to, kdo v dobách krizí vítězí. Vždy to bývá demagogie a populismus bez konkrétních cílů - tím jsou velmi nebezpečné.

„Halasná destrukce jde ovšem kdekomu. Mít však realistickou politickou programovou alternativu, a to reálnou, nikoliv jen pár obecných "ušlechtilých" frází, tu pranic nevidím, zrovna tak jako případné nové, lepší, osobnostně konzistentní státníky. Jen tupou zlobu a nenávist...,“ napsal Macek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…