Generál Randák: Policie se podělala před Nečasem. A Bradáčová...

24.04.2013 10:03 | Zprávy

Rezignací ředitele protikorupčního policejního útvaru Tomáše Martince by celá kauza neměla skončit, i když by se to možná někomu hodilo, říká bývalý šéf civilní rozvědky a současný člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Randák.

Generál Randák: Policie se podělala před Nečasem. A Bradáčová...
Foto: NFPK
Popisek: Karel Randák

„Teď je nejdůležitější důsledně vyšetřit, jestli se skutečně na Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality vytvářela nějaká kauza proti vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové,“ uvedl generál Randák ParlamentnímListům.cz. k rezignaci Tomáše Martince.

Policejní prezident Martin Červíček prohlásil, že probíhá interní šetření, které by mohlo být hotové během čtrnácti dní. Podle Randáka se atmosféra v policii i vztahy mezi protikorupčním útvarem a žalobci zlepší, jen pokud se věc vyjasní. „Pokud se případ nedošetří, zůstane nejasný. Všichni by se měli soustředit na to, jestli na obvinění, které vznesla Bradáčová, bylo něco pravdy. Jediným výsledkem by neměla být rezignace šéfa protikorupční policie,“ je přesvědčen generál Randák.

Napjaté vztahy mezi protikorupčním útvarem a žalobci vyvrcholily

Na počátku týdne Martinec potvrdil po jednání s policejním prezidentem Martinem Červíčkem, že z funkce šéfa protikorupční policie odejde v polovině května. Vyvrcholil tak spor mezi ním a Bradáčovou, kdy se po kritice šéfky pražských vrchních žalobců vůči protikorupčnímu útvaru a stížnosti policejnímu prezidentovi dostala do médií informace o možném zapojení manžela Bradáčové, s kterým už vrchní žalobkyně tři roky nežije, do kauzy s IT zakázkami na Ministerstvu práce a sociálních věcí. O napjatých vztazích mezi pražskými žalobci a protikorupčními detektivy, kteří spolupracují na závažných korupčních kauzách, svědčila i nechtěná poznámka Bradáčové, že na ni „Martinec má vyrábět kauzu“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Radek Rozvoral byl položen dotaz

volby

Dost často mluvíte o tom, jak budou výsledky voleb zmanipulovány. Máte v plánu je napadnout u soudu? Na čem to bude záležet? A opravdu myslíte, že lidé, co budou volit v zahraničí, budou mít na výsledek voleb takový vliv? Podle mě se dost přeceňuje. Problém vidím jinde a vy ho taky zmiňujete, že lid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…