Janoušek si užívá u moře, Rath sedí a lidem se to nelíbí

01.08.2012 8:04

Zatímco David Rath tráví léto v litoměřické věznici, lobbista Roman Janoušek si užívá sluníčka u Jadranského moře. Podle průzkumu pro deník Blesk, který provedla agentura SANEP, to lidem nepřijde fér.

Janoušek si užívá u moře, Rath sedí a lidem se to nelíbí
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

"Já jsem na rozdíl od pana Janouška nikoho neohrožoval ani nezranil, stejně tak jsem nikam neutíkal," vyjádřil Rath svůj pocit nespravedlnosti ve svém dopise z vězení.

Janoušek měl úplně jiné zacházení. Ačkoli ve svém voze srazil ženu, z místa nehody ujel a nakonec se ukázalo, že řídil pod vlivem alkoholu, za mřížemi neskončil. Dokonce může dál řídit.

Není to spravedlivé, myslí si veřejnost

David Rath byl umístěn do vazby kvůli tomu, aby neovlivňoval svědky. Totéž ale hrozilo i u Janouška - bohatého a vlivného muže. Průzkum pro Blesk dokázal, že tuto situaci vnímá jako nespravedlnost i většina veřejnosti a Janouškův pobyt na svobodě přičítají lidé protekci v jeho prospěch.

Z průzkumu vyplývá, že více než 80 procent lidí se domnívá, že orgány činné v trestném řízení neměří všem stejně. A téměř stejný počet lidí je přesvědčeno, že policie nepostupovala v kauze Janouška a Ratha stejně spravedlivě a není v pořádku, že jeden z nich je ve vazbě, zatímco druhý je stíhán na svobodě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…