Je tu neskutečný bordel. Dokládá to volba prezidenta, zlobí se Okamura

10. 12. 2012 22:15

Podle Tomia Okamury je skandální, jakým způsobem se v Česku volí prezident. Kvůli vysoké chybovosti v jeho podpisových arších se totiž nedostal mezi kandidáty na hlavu státu.

Je tu neskutečný bordel. Dokládá to volba prezidenta, zlobí se Okamura
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura
reklama

„Považuji za skandální, jakým způsobem se v ČR volí prezident,“ prohlásil Tomio Okamura v Interview ČT24. „Dokládá to jen neskutečný bordel, jaký v ČR panuje,“ dodal. Nakonec se totiž nedostal mezi kandidáty na prezidenta, podle svých slov hlavně proto, že mnoho jeho podporovatelů napsalo do archů dočasné bydliště místo trvalého. Což zákon zakazuje.

Na prezidenta se rozhodl kandidovat kvůli tomu, že se „na to už nemohl dívat“. „Kdyby bylo všechno v pořádku, tak nekandiduju ani na senátora,“ vysvětloval. Není prý typ, který když je nespokojený, tak akorát nadává v hospodě.

Někdy je však komentátory nazýván Broukem Pytlíkem, který „všechno umí“. „To by byl Brouk Pytlík Havel, Klaus, Masaryk…“ odmítl kritiku Okamura. Podle něj je naopak dobře, vědět o všem a mít na vše názor. „Tuším, že jsem jediným ze všech prezidentských kandidátů, který sepsal názory do knížky na deset let dopředu,“ dodal.

Vzápětí však řekl: „Já nejsem ten Brouk Pytlík. Já všechna ta vyjádření, co píšu v knížce, konzultuji s odborníky,“ hájil se.

Co se týče jeho nedávného článku, který napsal na blog a kde hovořil o komunismu, v pořadu odmítl, že by hájil normalizační komunismus. „Já děkuji za tu vaši otázku, protože ukazuje, jak média lžou,“ odvětil moderátorce. „Ta původní myšlenka, že já nejsem komunista, byla zneužita gaunery,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…