Jste extremisti, řekl Kubiceho úřad levicové iniciativě. Odpověď je na světě

11.04.2013 10:03

Hnutí Alternativa Zdola, které založila levicová ekonomka Ilona Švihlíková, se rázně ohradilo proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, které hnutí zařadilo mezi potenciálně nebezpečné extremisty. Alternativa Zdola to označuje za absolutní selhání Kubiceho úředníků.

Jste extremisti, řekl Kubiceho úřad levicové iniciativě. Odpověď je na světě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hosty pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byli mimo jiné i Ilona Švihlíková nebo Jaroslav Kubera

„Alternativa Zdola podporuje komunitní rozvoj, podobně jako spřátelené organizace v celém světě. Mezi hlavní náplň naší činnosti patří rozvíjení občanské účasti na veřejném dění, např. prostřednictvím participativních rozpočtů, a transparentní veřejná správa,“ píše se v prohlášení.

Údajná „extremistická“ činnost pak spočívá v organizaci odborných debat, seminářů a přednášek, vypracovávání projektů, včetně legislativní činnosti, či individuální poradenství v těžkých životních situacích. Její činnost je prý zcela v souladu s Agendou 21, kterou schválila vláda.

Fakt, že takové hnutí bylo zařazeno mezi extremistické organizace, svědčí prý buď o tom, že Zprávu o extremismu na ministerstvu psaly zcela nekompetentní osoby, a nebo existovalo politické zadání diskreditovat rozvíjející se občanské iniciativy. Tato činnost je však absolutně neslučitelná s tím, co by mělo vykonávat Ministerstvo vnitra. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…