Luxusní funkce pro Vondru: Američané ho prý tlačí do čela NATO

29.11.2012 7:17

Ministr obrany Alexandr Vondra zanedlouho skončí ve vládě. Podle Informací čtvrteční MF Dnes ale zřejmě nebude dlouho bez práce. Mohl by působit ve strukturách Severoatlantické aliance. Tuto variantu připouští dokonce i sám Vondra a není vyloučeno, že stane dokonce na postu nejvyšším. Mohl by se stát prvním šéfem uskupení z postkomunistické země.

Luxusní funkce pro Vondru: Američané ho prý tlačí do čela NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Alexandr Vondra

"Nějaké takové návrhy či nápady jsem také slyšel- Nevyličuji vůbec nic, ale nikam se teď nehrnu. ... Teď se potřebuji dát trochu dohromady, potřebuji např. i trochu zhubnout" sdělil Vondra.  Tyto úvahy potvrdil i kandidát na prezidenta a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, kteý potvrdil, že o Vondrově příchodu do bruselské centrály NATO hovořil s Američany. Zatím však není jasné, jakou pozici by zastával.

Vondru pochválili i členové opozice, až na Sobotku

Existuje dokonce i možnost, že usedne přímé na postu nejvyšším a mohl by se stát prvním generálním tajemníkem pocházejícím z postkomunistické země. V nejvyšší židli NATO by Vondru podle MF Dnes rádi viděli Američané, kteří ho považují za svého největšího spojence v postkomunistickém bloku.

Premiér Vondru při oznámení rezignace označil za nejlepšího ministra obrany posledních dvaceti let a slova uznání pro něj měl Schwarzenberg a dokonce někteří členové levicové opozice. Tuto chválu ovšem zchladil šéf nejsilnější opoziční strany ČSSD Bohuslav Sobotka, který prohlásil, že Vondra v resortu nedokázal nic zásadního

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…