Metanolová chobotnice se odhaluje: Takhle jednoduché je v ČR pančování

25.09.2012 11:25 | Zprávy

Metanolová síť může mít v České republice stovky odnoží. Policisté narazili na vrchol ledovce v Opavě, kde zadrželi dvojici mužů. Směs s jedovatým metylalkoholem ale putovala od hlavního odběratele ve Zlínském kraji k dalším obchodníkům až do ilegálních stáčíren v garážích nebo v nepoužívaných skladech. Napsal server Aktuálně.cz.

Metanolová chobotnice se odhaluje: Takhle jednoduché je v ČR pančování
Foto: hns
Popisek: Metylalkohol, ilustrační koláž

Pančovaný alkohol se jednou prodával jako rum, jindy jako vodka či slivovice. Zapříčinila to rozsáhlá odběratelská síť. Každý padělatel z opavské směsi vyráběl jinou lihovinu. Stačilo si akorát vybrat dochucovadlo.

„Na černém trhu si seženu esenci rovnou s návodem, v jakém poměru to má být,“ prozradil Akutálně.cz jeden z padělatelů alkoholu.

Jak mají výrobci jistotu, že se v noci v tiskárnách a sklárnách nevyrábí pro černý trh?

Tak se nebezpečná kořalka dostala nejen do velkých kanystrů, ale i do lahví s kolky. Záleželo jen na tom, zda si zručný padělatel dokáže obstarat vedle esencí také kolky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Andrej Babiš byl položen dotaz

Myslíte, že si Faltýnek zaslouží být poslancem?

Vždyť o něm za poslední 4 roky (po té jeho kauze) nebylo vidu ani slechu. To jste mu tak zavázaný, že ho necháte opět kandidovat? Myslím, že v ANO je dost lepších lidí, co pro nás něco udělají ne jako Faltýnek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…