Na potlačení hnutí Occupy se podílely i banky, píší Britské listy

29.12.2012 21:56

Americký fond pro občanské svobody požádal o zveřejnění dokumentů, které se týkaly potlačení hnutí Occupy Wall Street. Podobné hnutí Occupy Prague proběhlo i v České republice, ParlamentníListy.cz o jeho akcích v průběhu roku mnohokrát informovaly.

Na potlačení hnutí Occupy se podílely i banky, píší Britské listy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Occupy Vyšehrad měli brífink

Na zveřejněné dokumenty upozorňuje internetový magazín Britské listy. Vyplývá z nich, že v USA vznikla síť, v rámci níž spolupracovaly FBI, ministerstvo pro vnitřní bezpečnost, policie a soukromý podnikatelský sektor, zde myšleno banky.

Hnutí totiž bylo loni na podzim potlačeno zatýkáním, kdy byly na demonstranty údajně házeny kanystry a policie je věznila tak dlouho, až byli nuceni se pomočit.

Z dokumentů prý vyplývá, že FBI sice označuje hnutí Occupy za pokojné, stejně tak ho pojmenovává jako „teroristickou hrozbu“. Server především upozorňuje na propojení burzy, FBI a státního sektoru, které v parafrázi nazývá „policejním etatismem“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…