Nečas má koule, Topol se vždy podělal. Politici ODS upřímně a bez příkras

26. 10. 2012 11:28

Reprezentativní ukázku vnitrostranické diskuse v ODS nabídl facebookový profil jednoho z regionálních představitelů strany, na který se slétla řada elit Nečasovy strany. V diskusi o předsedovi strany a jeho případném nástupci mimo jiné padlo, že Petr Nečas má „koule“ a jeho uvažovaný nástupce Martin Kuba zase svéráznou představu o pojmu „talent“.

Nečas má koule, Topol se vždy podělal. Politici ODS upřímně a bez příkras
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala Výkonná rada ODS. Z tváří zúčastněných bylo cítit zmar z prohraných voleb
reklama

Petr Štěpánek, někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a člen ODS v Rychnově nad Kněžnou, pověsil na svůj facebookový profil usnesení své oblastní organizace: „Sněm vyzývá Petra Nečase, aby v zájmu ODS již nekandidoval na předsedu ODS.“ Rovněž kritizoval šibeniční termín sjezdu ODS, kterým prý Petr Nečas záměrně znemožnil, aby se proti němu mohla zformovat vnitrostranická opozice.

Diskusi pod příspěvkem jako první rozpoutal bývalý poslanec ODS, nyní nezařazený Michal Doktor. „Přesně toto jsem očekával, hrrrr na Nečase. A kde jsou jména všech ostatních, kteří pohřbili ty nejlepší ODSácké a pravicové regiony? Králové losovaček, ROpů,“ připomíná bývalý ódéesák.

Jeho názor na Petra Nečase vzápětí podpořil europoslanec Jan Zahradil. „Stále platí, že u mně je Nečas zatím jediný český premiér, který měl koule na to, aby nepodepsal fiskální unii a aby jim tady v Bruselu řekl, že jim klidně zavetuje i bankovní unii,“ oceňuje europoslanec. To je podle něj „o tři řády“ důležitější než daňové sazby, a už proto hodlá Nečase podpořit.

„Já nemusím šplhat Petrovi do zadele. Topol se v Bruselu vždy podělal,“ připojil se i Michal Doktor. Nečasův problém je podle něj úplně jinde. „To, co Petr opravdu vůbec nezvládá, je personální politika, a to nemířím k rok staré "drobnosti",“ připomněl svůj odchod ze strany. Málokdo prý ví, že po volbách v roce 2010 neměl premiér Nečas žádného kandidáta na Ministerstvo financí a proto musel klíčový resort přenechat Miroslavu Kalouskovi. „Kalousek je prostě silná karta, příliš silná karta - a vychoval ji také Topol,“ poznamenává Doktor.   

Jiná věc je prý Ministerstvo průmyslu a obchodu, kam Petr Nečas vloni místo uvažovaného Doktora jmenoval jeho jihočeského rivala Martina Kubu. Ten nyní začíná ohrožovat samotného premiéra, takže si Doktor myslí, že Nečasovi jeho kůň hodně zhořkl v puse. „Vysloveně jsem se pobavil u Kubovo úvahy "přestali jsme lovit talenty". Naprosto přesně vím, co znamená, řekne-li Martin Kuba slovo talent,“ píše Doktor.

Jeho názory zjevně zaujaly poslankyni Janu Černochovou, která mu vzkázala: „Michale, vrať se, věčné a inteligentní nespokojence, bez vrážení nožů pod žebra, potřebujeme, protože bez nich trpíme sebeláskou bez zrcadla.“ Později se mu dokonce svěřila, že je v poslanecké lavici jejím nejoblíbenějším sousedem.

Autor původního příspěvku Petr Štěpánek pak posunul rozbíhající se debatu zpět k osobě předsedy Petra Nečase, když napsal: „Petr Nečas svolal kongres v šibeničním termínu tří týdnů. Jen aby zabránil vyprofilování, respektive vygenerování jakékoli konkurence. To nám vadí.“ Na jeho slova reagovala senátorka Daniela Filipiová, která se jej zeptala, jaké alternativy má jeho sdružení na post předsedy strany. „Plán B je vygenerovat jiného předsedu. Takového, co bude mít alespoň elementární důvěru veřejnosti,“ odpověděl jí Štěpánek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…