"První líčení je naplánováno na červen,“ potvrdil serveru Lidovky.cz šéf skupiny Agrofert Babiš. Od soudu očekává výrok, že komunistické Státní bezpečnosti nepodepsal akt spolupráce. "Žádné odškodnění nepotřebuji, ani nechci. Jde mi jen o pravdu, která se u soudu jednoznačně prokáže," tvrdí.
"Nebyl jsem agentem StB a svazek o spolupráci jsem nepodepsal. Pracovníci StB mě pouze několikrát kontaktovali kvůli mému zaměstnání v podnicích zahraničního obchodu, konkrétně jim šlo o dovoz syrských fosfátů," popsal Babiš loni v prohlášení k samotnému podání žaloby.
Šance na úspěch tu jsou
Podle Lidovek.cz nejsou Babišovy šance na úspěch mizivé. Slovenská justice totiž už několikrát rozhodla, že osoby byly v některých případech v materiálech StB vedeni jako agenti neoprávněně. Bývalý šéf ústavu Ivan Petranský se dříve nechal slyšet, že archivní dokumenty jsou přístupné na základě zákona a že ústav nenese odpovědnost za pravdivost údajů, které se v dokumentech StB nacházejí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr