Okamura: Je pozitivní, že si lidi nezvolili bezpáteřního kariéristu Fischera

13.01.2013 16:54

Vyřazený prezidentský kandidát Tomio Okamura je rád, že si lidé v prvním kole přímé volby hlavy státu nezvolili favorita Jana Fischera, který nakonec skončil třetí. Naopak za velkorysého a nadstranického kandidáta Okamura označil Karla Schwarzenberga (TOP09). Konstatoval to během objíždění svého senátorského obvodu ve Zlínském kraji.

Okamura: Je pozitivní, že si lidi nezvolili bezpáteřního kariéristu Fischera
Foto: hns
Popisek: Tomio Okamura má slivovici rád
reklama

Senátor Okamura na sledování historicky první přímé volby prezidenta moc času neměl. V sobotu ráno vyrazil do Bojkovic na setkání s občany, odkud pokračoval na koncert v uherskobrodském kostele. Večer se dostavil na vyhlášený košt slivovice do Bílovic.

Nikoho Okamura doporučovat nebude

Byť se volbě příliš nevěnoval, na výsledek se podíval. „Je pozitivní, že si lidi nezvolili bezpáteřního kariéristu,“ prohlásil Okamura na adresu Jana Fischera, který skončil třetí. Se Zemanem, kterého podpořilo nejvíce voličů, osobní zkušenost vyřazený kandidát nemá. „O Schwarzenbergovi si myslím, že je velkorysý a nadstranický,“ cituje iDnes.cz senátora.

Nikoho ale v druhém kolem veřejně doporučovat nebude. „Je to složité, veřejně nikoho doporučovat nebudu. Ať si lidé vyberou sami," oznámil Okamura. Sám několikrát zopakoval, že osobně volit nepůjde, protože podle něj jsou volby protiústavní.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…