Pane inženýre, oni Vás pověsí, přečetl si Dolejš. Zůstal v klidu

26.02.2013 9:23

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš musel na svém profilu na ParlamentníListy.cz čtenářům vysvětlovat kontroverzní výroky svých stranických kolegů, pronesené při příležitosti oslav Vítězného února. Čtenáře zejména šokovalo, že kromě „tradiční“ poslankyně Marty Semelové se nechal strhnout i první místopředseda strany Martin Šimůnek.

Pane inženýre, oni Vás pověsí, přečetl si Dolejš. Zůstal v klidu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za KSČM Jiří Dolejš

„Tak to je na mě silné kafe,“ napsal Dolejšovi jeden ze čtenářů. Je prý na pováženou, že se do silných výroků, odsuzujících dokonce i období první republiky, zapojil kromě všeobecně známé poslankyně Semelové i druhý muž strany. Pokud je to prý oficiální stanovisko vedení, tak by se měl bát především Dolejš, neboť čtenář prý již několikrát slyšel, že pokud by se komunisté dostali k moci, byl by Dolejš pravděpodobně jedním z prvních, koho by pověsili.

I zavilí pravičáci prý Dolejše v rámci KSČM považují za „bílou vránu“. „Jste diplomat a vynikající člověk, ale bojujete proti fanatikům ve vlastní řadě,“ obává se čtenář. Rád by prý volil levici, ale ne takovou, která fandí době před rokem 1989. Proto jej prý KSČM zklamala.  

Otázka čtenáře a odpověď Jiřího Dolejše ZDE

Jiří Dolejš se proti takovému hodnocení ohradil, neboť v KSČM prý v žádném případě nerozhodují fanatici. Podle něj je mnohem důležitější boj s nezaměstnaností, drahotou a plýtváním veřejnými penězi, než nějaké provokace, organizované při výročích. „Nechráním fanatiky, ale poslání KSČM jako důsledné levice,“ vysvětlil poslanec.

Navíc prý KSČM svůj vztah k minulému režimu jednoznačně vyřešila distancováním a rozhodně není jejím programem uctívání starých časů, které skončily krachem. „V tomto nejsem žádnou bílou vránou, ale oficiálním představitelem, který  obhajuje oficiální a nikoliv svoji osobní pozici,“ ujišťuje Dolejš.

Připomínání historických událostí jsou podle něj logická, ale neměla by být přeceňována, neboť účelem strany rozhodně není klanění modlám. „Na řadě je spíš alternativní, poučená  budoucnost,“ myslí si. Místopředseda KSČM Šimůnek však podle něj nic takového neobhajoval, a pokud jde o názory dalších členů strany, tak ty jsou jejich soukromou věcí.

„Souhlasím, že některé výkřiky nám v přípravě na skutečnou změnu nepomohou ale to už je o svobodě jednotlivce říkat třeba i věci nemoudré,“ uzavřel poslanec KSČM. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…