Podívejte se, jak si žije firma, která vyrobila „úspěšný“ registr aut

25. 7. 2012 7:43

I přes všechny trable co ministerstvo dopravy trápí kvůli systému nového registru vozidel, a kvůli kterému se houpe křeslo pod šéfem resortu ministrem Pavlem Dobešem (VV), se firmě zajišťující běh registru stále daří. Alespoň ve státní sféře. Miliony dostává od ministerstev obrany, vnitra i zemědělství.

Podívejte se, jak si žije firma, která vyrobila „úspěšný“ registr aut
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.
reklama

Na ministerstvu zemědělství firma ATS-Telcom zajišťuje správu a provoz informačních sítí. Smlouvu resort podepsal v květnu. Od té doby akciová společnost dostává 12 milionů korun měsíčně. „Dodavatel plní smlouvu v souladu s nastavenými parametry,“ citují Hospodářské noviny mluvčího ministerstva Jana Žáčka.

Resort zemědělství není jediný, který firma ATS-Telcom zajišťovala či zajišťuje. Další zakázky pro stát se totiž chystají. Podle České televize má společnost pro ministerstvo obrany zajišťovat boj s kybernetickým zločinem – za 56 milionů.

Na ministerstvo dopravy, kde má nyní velké problémy s registrem vozidel, se firma dostala před dvěma lety. Smlouvu tehdy podepsal bývalý náměstek ministra Bárty Roman Boček. Jenže se v dokumentu ani náznakem nepíše o registru vozidel, pouze o zajištění chodu IT služeb.

Registry bez veřejné soutěže

To, že si firma Karla Hamšíka troufne na registry vozidel, za které by měla získat 27 milionů, rozhodla vláda až letos. A to bez výběrového řízení. „Tlačil nás čas,“ vysvětlil ministr Pavel Dobeš.

Všechny úspěchy firmy s obratem 227 milionů za rok 2010 se datují do roku 2006. Tehdy obdržela od ministerstva vnitra pět zakázek. Od ministerstva obrany, v režimu se stupněm utajení TAJNÉ, a od vojenské policie po jedné. Součet obdržené částky byl 175 milionů korun.

Zajímavostí je, že činnost firmy, která měla za rok 2009 čistý zisk 8,9 milionu, se točila kolem telekomunikací. V případě softwarů spíše radila. „Se jménem té firmy jsem se během praxe v IT nikdy nesetkal,“ říká Petr Zavoral ze společnosti Capta Works. Ten přes dvacet let působí v IT sféře.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…