Poslanec VV: Soud uznal, že to byl puč. Dostal jsem nabídku z ČSSD

13.04.2012 14:56 | Zprávy

ROZHOVOR Poslanec zvolený za VV, nestraník Jiří Štětina, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že o snaze rozložit Věci veřejné ho informoval již v listopadu 2010 poslanec ČSSD Martin Pecina. Podle Štětiny Vít Bárta udělal chybu, že si půjčky nenechal podepsat a doplatil na svou dobromyslnost. Štětina zpochybnil i nestrannost státní zástupkyně Hany Vrbové.

Poslanec VV: Soud uznal, že to byl puč. Dostal jsem nabídku z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Štětina

Co říkáte výsledku soudu s Vítem Bártou?

Rozhodnutí soudu zcela respektuji. Pan soudce je velmi korektní člověk a profesionál. Přiznám se, že jsem takovýto závěr nečekal, byla to ale samozřejmě jedna z možností, která se nabízela. Jsem rád, že pan soudce potvrdil, že se jednalo o pokus o puč ve Věcech veřejných.

Osobně jsem se 16. září 2010 od významného tehdejšího poslance sociální demokracie Martina Peciny dozvěděl, že strana Věci veřejné se měla rozpadnout nejpozději do dubna roku 2011. Říkal mi, že počítají se mnou, že půjdu doleva. Říkal mi něco ve smyslu: „Pane doktore, vy jste slušnej člověk, Věci veřejné se rozpadnou. My s vámi počítáme doleva“. Já jsem mu řekl: „Pane inženýre, já nepůjdu doprava, ani doleva, já jsem byl zvolen za Věci veřejné a zůstanu poslancem za ně, ať to dopadne, jak to dopadne“. Normálně velmi solidně jsme si popovídali. Pana Peciny si vážím. Tuto informaci jsem dal tehdy panu ministru vnitra Radku Johnovi. Řekl jsem mu, že se chystá, že se VV mají rozpadnou a on se ptal: „A nevíte, jak by se to mělo stát?“ Já mu řekl: „To já nevím, nejsem členem strany.“

A když vám dal pan Pecina tu nabídku, myslíte si, že v puči ve VV byla zapojena i ČSSD, nebo o tom měla pouze informace?

To nemohu říct. Já nechci obviňovat žádnou stranu. Nemyslím si, že on by to nějakým způsobem organizoval. Je to dost možné, že o nějaké takové připravované akci věděl, ale nevěděl to dopodrobna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…