Poslanec turista Šťovíček vplul mezi Starosty. Pořád však bedlivě sleduje ODS

12.05.2013 9:37 | Zprávy

ROZHOVOR Slova o odpadlíkovi či přeběhlíkovi se ho nedotýkají. Vidí sám sebe jako politika, který chce zůstat věrný svým programovým cílům a to bez ohledu na stranický kabát těch, se kterými je na jejich naplnění schopen pracovat. Řeč je o bývalém véčkaři (v minulosti členovi ODS), starostovi města Litvínova, známému odpůrci prolomení limitů těžby uhlí a vysídlování měst Milanu Šťovíčkovi, který v květnu oficiálně stvrdil jako poslanec spolupráci s klubem TOP 09, Starostů a nezávislých.

Poslanec turista Šťovíček vplul mezi Starosty. Pořád však  bedlivě sleduje ODS
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: MiIan Šťovíček

V dubnu jste ohlásil spolupráci se Starosty a Nezávislými. Co přesně si od STANu slibujete?

Pro mne bylo důležité, že jsme se s předsedou STAN Petrem Gazdíkem shodli na společných prioritách – zachování těžebních limitů, ochrana lidských sídel před těžbou a zvýšení odvodů z vytěžených nerostů ve prospěch obcí a státu.

Jaké jsou dnes vaše vztahy s těžaři?

Snažím se spolupracovat s každým, komu záleží na dalším rozvoji našeho města. Není žádným tajemstvím, že s vlastníky Czech Coal se rozcházíme v názoru na budoucnost těžby v okolí Litvínova. Já prosazuji názor těch lidí, kteří chtějí udržet těžbu v rozumných mezích tam, kde neohrožuje, či spíše nelikviduje další existenci obcí. Oni vidí budoucnost v tom, že těžbě ustoupí vše, co jí bude stát v cestě. V tom se nemůžeme shodnout.

Myslíte, že vás v příštím volebním období čeká poslanecké židle? Jaké by byly vaše stěžejní předvolební a povolební aktivity kromě limitů těžby uhlí?

Mandát poslance považuji především za důležitý prostředek pro realizaci programových cílů. Jsem rád, že se v Poslanecké sněmovně podařilo prosadit hodně z toho, s čím jsem kandidoval. Přímá volba prezidenta je realitou, zachování těžebních limitů je zakotveno do Státní energetické koncepce a z horního zákona zmizely ostudné a totalitní paragrafy, které umožňovaly vyhánění lidí z jejich domovů z důvodu těžby. Řadu věcí je však nutné ještě dotáhnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…