Prezident Zeman vyvěsil vlajku EU. Před Hradem se křičí a píská

03.04.2013 11:14

Ode dneška bude na Pražském hradě viset vlajka Evropské unie. Prezident Miloš Zeman ji po jedenácté hodině dopolední slavnostně vyvěsil u příležitosti návštěvy šéfa Evropské komise Josého Manuela Barrosa. Slavnostní ceremoniál sleduje před Hradem dav lidí, ozývají se hlasité výkřiky a pískání.

Prezident Zeman vyvěsil vlajku EU. Před Hradem se křičí a píská
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Pár minut po jedenácté hodině dopoledne vystoupala na levý stožár před Hradem vlajka České republiky a zazněla česká hymna. Vzápětí byla za dozoru čestné stráže a za hlasitého pískání davu z prostranství před Hradem slavnostně vyvěšena i modrá vlajka Evropské unie. Zazněla také hymna EU.

Prezident chce Barrosa ujistit o tom, že bude vstřícnější vůči EU, než byl jeho předchůdce Václav Klaus. Zeman dnes také svým podpisem dokončí českou ratifikaci eurovalu, tedy dodatku Lisabonské smlouvy, který umožňuje vznik fondu určeného na pomoc finanční krizí ohroženým členským státům eurozóny.

Dav vypískal EU vlajku i Barossa

Vlajku i podpis Klaus odmítal. Proti vlajce dnes na Hradčanském náměstí protestují některá menší politická uskupení, například Strana svobodných občanů, která k protestu vyzývala i na svých webových stránkách. Zároveň Svobodní zahájili sběr podpisů pod petici za vypsání referenda o vystoupení z EU.

Podle reportéra ParlamentníchListů.cz Lukáše Petříka, který byl na místě, vypískali lidé evropskou vlajku i samotného Barossa. Davem zaznívala hesla "Barossa go home!" (Barosso, běž domů, pozn. red.), "Vlajku EU nechceme!" nebo přirovnávání k době za Adolfa Hitlera, kdy se také vyvěšovaly vlajky.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…