Sochař z Hong Kongu přiletí zachránit Česko. Má plán, jak se stát prezidentem

30.08.2012 11:45

Sochař Emil Adamec v srpnu naznačil záměr kandidovat na prezidenta republiky. Podmínil jej však tím, že se mu spoluobčané složí na letenku z Hong Kongu, kde pracoval. Nyní však již peníze na dopravu sehnal a v prohlášení rozeslaném tisku oznámil, že do Prahy přiletí letem číslo 3417 dne 8. 9. 2012 v 10:55.

Sochař z Hong Kongu přiletí zachránit Česko. Má plán, jak se stát prezidentem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sousoší nad bránou Pražského hradu

Následně plánuje tiskovou konferenci a setkání s občany na Václavském náměstí, kde by měl u sochy svatého Václava pobýt od 14 do 22 hodin. Oficiální zahájení kampaně však plánuje až na následující den, kdy v Sedlištích ve Slezsku pořádá výstavu 128 monumentů. Následně by chtěl objet 52 českých měst. Celá kampaň by měla být součástí jeho globálního uměleckého projektu Akupunktura země.

Adamec zdůrazňuje, že jeho kandidatura není recesí a je míněna vážně. Přílohou zprávy je i oficiální pozvánka na akci na Václavském náměstí.

Adamec se tak přiřadil k mnoha kandidátům, kteří již avizovali svůj záměr kandidovat v lednové přímé volbě na prezidentský úřad. Jen v tomto týdnu oznámil podobný záměr podnikatel Karel Muzikář starší a protikorupční aktivista Karel Randák. Není ani prvním umělcem, který oznámil kandidaturu. Vlna podpory na facebooku přiměla k oficiální kandidatuře Vladimíra France.   


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…