Šťastný z ODS: Zvyšování daní je zvěrstvo. V tom já nejedu, zničí nás to

11.04.2012 22:57 | Zprávy

Ekonomičtí ministři vlády středo-pravicové vlády se shodli na zvyšování přímých i nepřímých daní, což podpořila i vláda. Poslanec ODS Boris Šťastný ale tvrdě vystoupil proti zvyšování přímých daní. Nebude pro ně hlasovat.

Šťastný z ODS: Zvyšování daní je zvěrstvo. V tom já nejedu, zničí nás to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

„Se zvyšováním přímých daní mám nesmírný problém. Rozuměl bych adekvátní změně sazeb v souvislosti s nahrazením superhrubé mzdy mzdou hrubou. To ano, ale zavedení milionářské daně? Trestání úspěšných zaměstnanců, podnikatelů a živnostníků? V boji za odvrácení tohoto zvěrstva bychom dříve proti levici položili život! A dnes máme být nositeli této hrůzy. Já prostě mlčet nebudu a věřím, že ODS také nebude. Pokud nechce být zdecimována a skončit v propadlišti dějin. ODS také dříve chtěla úplně zrušit veškeré majetkové daně, a nyní máme zvýšit o procento daň z převodu nemovitostí. Trestat lidi za svobodné nakládání se svým majetkem je čistokrevný hřích,“ rozzlobil se poslanec Boris Šťastný.

Nebudu hlasovat proti programu ODS

Velký problém s milionářskou daní má i poslanec ODS Tomáš Úlehla. „Doufám, že se nebude hlasovat ´an bloc´, ale jednotlivě o každém návrhu zvlášť, jelikož hlasovat pro další zvyšování daní těm, kteří dávají práci druhým, a svým mnohonásobně vyšším pracovním nasazením dosahují vyššího zisku, platu či odměny, rozhodně nebudu! Bylo by to proti mému osobnímu přesvědčení, a nerad bych naplnil rčení, že v Česku se úspěch neodpouští,“ zdůraznil poslanec.

I poslanec Pavel Bém s pozastaveným členstvím v ODS bude hlasovat proti zvyšování daní. „Budu hlasovat pouze pro takové zákony, které budu považovat za pravicové a pro tuto zemi dobré. Určitě mezi ně nepatří progresivní zdanění, ani zvýšení DPH, ani zvýšení daně z nemovitosti, ani zvýšení daně z příjmu fyzických osob. Nebudu popírat to, čeho se ODS 20 let držela jako svého ideového programu,“ řekl redakci Bém.

S opatřeními vlády má problém i poslanec a bývalý člen ODS a odvolaný místopředseda rozpočtového výboru Michal Doktor. „Pokud návrh A nebude mít písmena B a C, to znamená jasný závazek vlády šetřit ve svých agendách, dále hledat vnitřní rezervy, vytěsňovat korupci spjatou s veřejnými zakázkami. Písmenem C je eliminace rizik spojených s agendami některých ministrů, to se týká například pana ministra Drábka. Písmeno D je schopnost odstranit vlastní selhání, tím myslím hlasování o posledním balíčku, kde se hlasovalo i o hazardu, kde jako by nechtěně na základě vzájemného fackování jendiotlivých členů koalice vznikla třicetimiliardová díra na příjmové straně státního rozpočtu. Pokud by tedy po písmenu A nenásledovaly ty další kroky, tak to nemohu podpořit,“ avizoval Doktor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…