Herečka Bára Štěpánová vzpomínala, jak před lety koukala na přímý přenos ze Senátu a zasněně si říkala: „Ten Přemek by se mi líbil jako prezident.“ A líbí se ji prý pořád, už proto, že jako jeden z mála za šestnáct let ve vysoké politice neztloustl.
Podpořil jej i jeho nedávný kolega ze Senátu (a rovněž umělec), herec Tomáš Töpfer. Ten se přiznává, že přímou volbu prezidenta nepodporoval a jeho obavy se naplnily. „Do bitvy o místo na Hradčanech se přihlásilo mnoho zájemců. Parašutisté, o kterých mnoho z nás dosud nic neslyšelo, v politice se nepohybovali a jejich názory ani postoje nejsou známé,“ píše exsenátor. Je prý přesvědčen, že prezidentská funkce má být vrcholem politické kariéry, nikoliv jejím začátkem. A právě proto prý podporuje Přemysla Sobotku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav