Útok na Albrightovou? To bylo jinak, nadává server po šarvátce v knihkupectví

24.10.2012 13:19

Server Britské listy kritizuje včerejší zprávu Lidových novin o incidentu na autogramiádě Madeleine Albrightové. Podle BL napsal deník zprávu zaujatě a o údajných útočnících informoval ve stylu Rudého práva.

Útok na Albrightovou? To bylo jinak, nadává server po šarvátce v knihkupectví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní pouzdro s pistolí
reklama

„Nic neříkající článek mluvil o „napadení“, „létajících plakátech“, „urážkách“ a podle autora byl hlavně „provokací“. Text mi živě připomněl někdejší článek „Ztroskotanci a samozvanci“, jímž deník ÚV KSČ reagoval na vznik Charty 77,“ píše autor článku Milan Daniel.

Na webu sme.sk se totiž o celém incidentu psalo úplně jinak. Podle člena sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, sociálního pracovníka Karla Hyky, přijeli aktivisté z cesty po Kosovu. Chtěli od Albrightové podepsat drastické fotografie z bosenské a kosovské války.

„Albrightová začala na aktivisty hystericky řvát: ´Get out, get out!´ A obrázky roztrhala. Ochranka se zachovala velmi neprofesionálně, začala aktivisty fyzicky napadat. Aktivisté Albrightové vmetli do tváře, že je ´balkánskou řeznicí´. Ta přešla do češtiny a označila je (jaksi nesmyslně) za ´válečné zločince´!?“ tvrdí Hyka.

Je prý tedy jasné, že napadenou stranou byli právě aktivisté. „Kolegové velmi ocenili profesionální a nestranný přístup české policie. Incident byl prý nafilmován. Záznam bude dostupný na YouTube (možná už tam je). Každý si pak může o celé věci udělat vlastní závěr. Lidé jako Albrightová by si měli pomalu začít zvykat na to, že takové horké chvilky budou zažívat stále častěji. Česká vláda sice uznala 21. května 2008 v Teplicích (bývalé Sudety!) nezávislost Kosova, ale český národ není stádo ovčanů,“ dodal Hyka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…