Vít Bárta pochválil Holešovskou výzvu a dal jí dvacet tisíc

12.10.2012 11:40

Vít Bárta nesponzoruje pouze své poslance, ale rovněž například Holešovskou výzvu. Té se rozhodl přispět symbolicky dvaceti tisíci korunami, protože ho zaujaly myšlenky, které hnutí kolem Slávka Popelky prosazuje. Zejména myšlenky na odvolání vlády a znovudosazení policejního prezidenta Petra Lessyho se prý véčkařskému poslanci zalíbily.

Vít Bárta pochválil Holešovskou výzvu a dal jí dvacet tisíc
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta
reklama

„Přijal jsem zástupce Holešovské výzvy s cílem pochopit vize této bezesporu nejvýznamnější politické protestní iniciativy roku 2012,“ vysvětluje poslanec Věcí veřejných. Mile jej prý překvapilo, že nejde o žádnou destruktivní demonstraci, ale inspirující celospolečenský impuls.

Zejména ocenil volání Holešovských po návratu Petra Lessyho do čela policie, rovněž nápady na posílení přímé demokracie a možností odvolatelnosti politiků, omezení imunity pouze na parlamentní projevy. „A samozřejmě odchod zkorumpované vlády Petra Nečase - to  jsou požadavky, které bych mohl podepsat,“ píše Bárta.

Ačkoliv jsou některá řešení Holešovců naivní a neuskutečnitelná, v současné situaci je prý třeba vést celospolečenskou debatu, a ne předvádět ignoranci, jak činí Nečasova vláda. Proto jim Bárta slíbil, že k povzbuzení dialogu přetlumočí některé jejich požadavky v Poslanecké sněmovně při jednání o důvěře vlády. A na výraz respektu se jim rozhodl věnovat „symbolickou částku“ dvacet tisíc korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…