Vláda a europoslanci jsou zbabělí. A trapní, udeřila Suverenita

25.05.2013 15:39

Suverenita Jany Bobošíkové se pustila do českých europoslanců. Podle ní byli sice zvoleni občany České republiky, ale jinak jsou pasivní a nemají zájem o důležité otázky – například i postoj Evropského parlamentu k výjimce z Lisabonské smlouvy.

Vláda a europoslanci jsou zbabělí. A trapní, udeřila Suverenita
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková, šéfka Suverenity

„Suverenita považuje prosazení výjimky z tzv. Listiny práv a svobod EU, kterou Václav Klaus podmínil podpis Lisabonské smlouvy, za nezpochybnitelnou prioritu české zahraniční politiky,“ stojí v tiskové zprávě, kterou strana nazvala „Zbabělost českých europoslanců a vlády je trapná“.

Strana Jany Bobošíkové prý důrazně odmítá negativní stanovisko Evropského parlamentu k otázce výjimky. Navíc ji prý udivují a znechucují pokračující pokusy o falšování historie. Pro příklad uvádí „zpochybňování platnosti dekretů presidenta Beneše a prolhané hodnocení událostí spojených s odsunem německého obyvatelstva“.

Další, na koho se Suverenita obrací, je česká vláda. Vyzývá ji, aby pravdivě informovala o stavu české ekonomiky a o recesi. „Žádáme vládu, aby neprodleně učinila takové kroky, které budou v zájmu hospodářské a surovinové politiky České republiky a které vytvoří podmínky pro zmírnění dosavadních tendencí, přispějí ke zvýšení konkurenceschopnosti a napomohou návratu k ekonomickému růstu a prosperitě,“ vzkazuje strana.

„Vyzýváme členy vlády, aby si uvědomili, že reprezentují občany českého státu. Suverenita se nedomnívá, že vláda si je své odpovědnosti a vlastenecké povinnosti vědoma a že namísto ochrany zájmů občanů podléhá lobbistickým tlakům a zájmům,“ uzavírá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…