Volba Putina byla jako volba Václava Havla, šokuje doktor Macek

06.03.2012 20:25

Prezidentské volby vyhrál podle všech předpokladů Vladimir Putin. Protikandidáty převálcoval s 63 procenty hlasů. Přesto ne všichni jsou z jeho vítězství nadšení. Tisíce Moskvanů protestovaly proti jeho zvolení a požadovaly nové volby. „Neustálé lamentace českých medií, že volby nebyly "fair", mně připomněly Havlovo vítězství v roce 1998,“ vzpomněl si Miroslav Macek na svém blogu Viditelný Macek.

Volba Putina byla jako volba Václava Havla, šokuje doktor Macek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Ne, že bych žil v iluzích, co se týká ruského režimu, ovšem neustálé lamentace českých medií a pozorovatelů OECD, že volby nebyly "fair", mně připomněly české prezidentské volby v roce 1998, kdy si náhle Havlovi kamarádi uvědomili, že by nemusel být zvolen, a tak na poslední chvíli zmizel ve vazbě největší Havlův kritik, republikán Miroslav Sládek, aby byl poté Havel slavně zvolen - právě o ten jediný hlas. Vyjma Bohumila Doležala jsem tehdy žádné lamentace nad "férovostí" této volby neslyšel...,“ napsal bez obalu někdejší politik ODS Macek.

Pro Vladimira Putina hlasovalo 45 milionů voličů. Nejnižší podporu měl v hlavním městě a zahraničí. Přesto volby s přehledem vyhrál. Druhý skončil vůdce komunistů Gennadij Zjuganov s podporou 12 milionů voličů. Na třetím místě skončil miliardář Michail Prochorov se sedmi procenty hlasů, který měl největší podporu právě v Moskvě.

{relatedarticles title="Psali jsme:" articles="225062,224989,224971,224938"

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…