Zasáhla Bradáčová? Server vidí divné věci v obvinění politiků ODS a TOP 09

29.03.2013 10:23

Policisté v úterý 26. 3. předali obvinění deseti radním a primátorovi hlavního města. Vše se točí kolem zakázky mezi městem a firmou Haguess na úpravu a údržbu softwaru k Opencard. Českápozice.cz si všímá okolnosti, že obvinění vydal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Obvinění obdrželi také dva zaměstnanci magistrátu a dva externí pracovníci.

Zasáhla Bradáčová? Server vidí divné věci v obvinění politiků ODS a TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda
reklama

Server upozorňuje na to, že nyní obvinění vydal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, a nikoli Útvar odhalování korupce a finanční kriminality. Právě protikorupční policie prý původně zahájila šetření kauzy Opencard na počátku roku 2010.

Jakou roli hrála vrchní státní zástupkyně?

Proč však nyní úkony proti současné Radě prováděl Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a ne Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, který měl kauzu již rozpracovanou? „Bylo tomu tak z příkazu státního zástupce? Pokud ano, kterého a proč? Byla za tím příkazem vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová?“ ptá se autor článku na Česképozici.cz. Dalším otazníkem prý je, proč neprováděl prověřování útvar pražský, ale expozitura v Českých Budějovicích. „Že by se mimopražským policistům v těchto kauzách věřilo více? Tyto otázky nikdo nezodpoví, ale každý, kdo má nějaké zkušenosti s činností policie a státního zastupitelství, o tom ví své,“ píše Česká pozice.cz.

Zakázka mezi městem a firmou Haguess na úpravu a údržbu softwaru k Opencard byla podle policie špatně zadána (podle policie tím, že byla přidělena v jednacím řízení bez uveřejnění), předražena (z částky 24 milionů korun podle zadávací dokumentace na výslednou cenu necelých 74 milionů bez DPH) a v rozporu s vnitřními předpisy magistrátu (neexistovaly oponentní posudky).


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…