Zeman pozve na Hrad předsedu Barossa. Vyvěsí spolu vlajku EU

02.02.2013 6:28

Miloš Zeman se na Hrad nastěhuje až po odchodu Václava Kaluse a ne dřív. Považoval by to za nezdvořilé. V nejbližších dnech se chce s Klausem sejít a poděkovat mu za podporu. Česká ho také schůzka s předsedy všech parlamentních stran a do Prahy zřejmě přijede i předseda Evropské komise José Manuel Durao Barroso, aby společně se Zemanem vyvěsil vlajku EU i v sídle českých králů a prezidentů.

Zeman pozve na Hrad předsedu Barossa. Vyvěsí spolu vlajku EU
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

Budoucí prezident Miloš Zeman (SPOZ) hodlá o tomto víkendu prostudovat řadu materiálů o chodu Kanceláře prezidenta republiky, pročte také dopisy obsahující gratulace od zahraničních státníků. V nejbližších dnech ho čeká setkání s předsedy parlamentních stran i s odcházejícím prezidentem Václavem Klausem, kterému by rád poděkoval za podporu v předvolební kampani.

Novinářů mi bylo líto

"Nyní budu studovat i balík dopisů obsahující gratulace od zahraničních státníků. Takže na tuto otázku odpovím až příští týden. V každém případě platí, že jsem na teletextu viděl gratulaci předsedy Evropské komise pana Barrosa, kterého bych rád pozval do Prahy, abychom na Pražském hradě společně vztyčili vlajku EU," prozradil Zeman.

V nejbližších dnech ho čeká setkání s předsedy všech parlamentních stran i s odcházejícím prezidentem Václavem Klausem, kterému by rád poděkoval za jeho podporu v předvolební kampani. Zeman také znovu zopakoval, že nehodlá na Hradě provádět nějaké personální čistky, ale je připraven nahradit všechny pracovníky, kteří se rozhodnou své současné působiště opustit. Zeman hodlá dál pracovat s lidmi ze svého volebního týmu.

Nakonec přišla řeč i na novináře, kteří sledovali prakticky každý Zemanův krok i během jeho odpočinku na Vysočině. "Pokud jde o obrovský zájem novinářů, víte, mně těch lidí bylo tak trochu líto. Protože když si uvědomíte, že hodiny a hodiny čekají v nepříliš příznivém počasí a já jim pak řeknu jednu dvě věty, tak si myslím, že z jejich strany je to tak trochu promrhaný čas. Ale chápu, že je to jejich profese, a zacházel jsem s nimi zdvořile," uzavřel Zeman.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…