Zeman si začne zvát k sobě předsedy klubů. Chce pomoci Rusnokovi

12.07.2013 20:20

Prezident Miloš Zeman si bude zvát předsedy poslaneckých klubů na Hrad. Chce tak novému premiérovi Jiřímu Rusnokovi pomoci s vyjednáním podpory jeho vládě. Uvedl to v pátek pro Českou televizi.

Zeman si začne zvát k sobě předsedy klubů. Chce pomoci Rusnokovi
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Osvětimanech
reklama

První schůzky na Pražském hradě by se měly uskutečnit 22. července. Rusnokovu úřednickou vládu Miloš Zeman jmenoval ve středu, o její důvěře se v Poslanecké sněmovně bude hlasovat zřejmě 8. srpna.

"Předpokládám, že na Hrad pozvu předsedy všech poslaneckých klubů, protože jsou to právě oni, kdo ovlivňují postoj těchto klubů k hlasování o důvěře vládě," řekl prezident.

Zeman jmenoval Rusnoka premiérem přes odpor stran dosavadní vládní koalice i sociálních demokratů. V tuto chvíli se dosud žádná parlamentní strana pro důvěru Rusnokově vládě nevyslovila. Jen představitelé ČSSD uvedli, že podporu zváží, pokud se příští týden nepodaří prosadit rozpuštění sněmovny a předčasné volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ahe, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…