Žito 44 ostře proti bulváru: Novináři zm*di si zvykli koupat lidi ve lži

13.01.2013 16:12

Zpěvák Daniel Landa alias Žito 44 se pořádně obul do novináře bulváru Blesk, jenž napsal článek o Landovi a jeho nelibosti ke Klausově amnestii. Autor v článku si totiž neopomenul rýpnout do Žitova označení 44, jež má symbolizovat nacistické znaky SS. Podle zpěváka jde o záměrné překrucování faktů s cílem vytvářet nenávistné prostředí.

Žito 44 ostře proti bulváru: Novináři zm*di si zvykli koupat lidi ve lži
Foto: Facebook.com
Popisek: Facebookový profil nové identity Dana Landy
reklama

„Cca za měsíc a půl za dva rolníme proti novinářům zmrdům a za novináře nezmrdy, pokud nás shora nedožerou něčím větším,“ píše na Facebooku Žito 44. „Novináři zmrdi“ si podle něj zvykli koupat hlavy lidem ve lži a vytvářet konflikty i tam, kde nejsou. „Drzá lež je naprostá norma,“ píše Landa.

Naráží tak na novináře bulváru Blesk, jenž napsal článek o Landovi a jeho nelibosti ke Klausově amnestii. Ve svém článku novinář zdůrazňuje číslici 44, kterou má Žito v názvu a je podle něho nápadně podobná nacisitickému symbolu SS.

Hlavně podnítit nenávist

„Podvědomí každého neznalého hned ukládá info - Landa/nácek Landa/nácek Landa/nácek,“ vysvětluje na Facebooku svou reakci Landa s tím, že přestože se tato informace nezakládá na pravdě, už vysvětlil. „Hlavně podnítit trochu nenávisti a přibrousit hrany,“ ironizuje zpěvák.

Landovi ale nejde jenom o tento konkrétní příklad. Jde obecně o záměrně překrucování faktů. „Vytvářejí nenávistné prostředí proto, že na tom vydělají,“ má ve věci jasno Žito 44 s tím, že takovéto články podněcují nenávist a hanobí jeho přesvědčení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…