Rozpad koalice mě nepřekvapil, předvídal jsem to, tvrdí Bém

24.11.2011 20:25 | Zprávy
autor:

Záhy po rozpadu koalice na pražské radnici se ODS a TOP 09 domluvila na společném vládnutí. Občanským demokratům zůstala funkce primátora a získali pět míst v radě. TOP 09 zde má většinu, šest křesel. Bývalého pražského primátora a poslance ODS Pavla Béma rozpad koalice nepřekvapil. „Musím přiznat, že jsem to předvídal,“ uvedl v Impulsech Václava Moravce.

Rozpad koalice mě nepřekvapil, předvídal jsem to, tvrdí Bém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bém pokládá pamětní dlažební kostku do dlažby Karlova mostu

„Jsem rád, že se to takhle rychle vyřešilo, bezvládí by pražské radnici ani rozvoji města rozhodně nesvědčilo," vyjádřil se Pavel Bém ke vzniku nové koalice. „Této nové koalici věřím více i vzhledem ke společné ideové linii, neboť i v malé politice se hraje o ideové principy."

Pavel Bém doufá, že nová koalice obstojí. „Přál bych jí, aby přežila funkční období, ale jist si s tím nejsem. TOP 09 mě totiž vůbec nepřesvědčila, jako bývalá opoziční strana. Nová koalice se může potýkat s problémy kvůli rozkolu v ODS a nezkušenosti TOP 09. Dnes je těžko soudit nakolik bude nová koalice funkční a efektivní. Doufám, že její program bude realistický, pustý populistických slibů, a že se bude strana dívat hlavně na rozpočet."

SLEDUJEME Rozpad magistrátu v Praze

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…